Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Umýváte si ráno pleť vodou?

Umýváte si ráno pleť vodou? Ráno pleť umyjte vodou.
Hana Bartušková
4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

7x ne

7x ne zdroj: shutterstock.com

1Koupili jste za levný peníz. Levné čistící gely najdete všude. Za pár desetikorun dostanete bohatou pěnu, která umyje z obličeje všechno. A to je právě ten problém. Opravdu levné čistící gely jsou totiž plné sulfátů, které vytváří tu bohatou pěnu, ale na druhou stranu vysušují a vlastně poškozují pokožku. V levných přírodních produktech zase často najdete alkohol, který také vysušuje a navíc přispívá ke stárnutí pleti. Proto se raději těm nejlevnějším produktům vyhněte.

2Koupili jste za moc peněz. Na druhou stranu ale také není třeba utratit za čistící gel nebo krém hromadu peněz. Ty opravdu drahé produkty možná obsahují ty nejlepší a nejúčinnější přírodní i chemické látky, ale k čemu vám to vlastně je? Na pokožce to během deseti sekund mírně napěníte a pak hned smyjete. Opravdu není nutné utrácet za něco takového.

3Štípe vás v očích. Občas se to stane. Do očí se vám dostane trošku gelu a vy si pak můžete oči vyplakat. Rozhodně byste ale neměli mít podrážděné oči při běžném používání čistícího gelu nebo krému. Pokud vám oči totiž slzí už při pouhém pomyšlení na umývání obličeje gelem, tak je něco špatně.

4Nejde to umýt. To samé platí i pro povlak, který některé čistící gely nechávají na očích i na pleti. Povlak je většinou výsledkem vysokého obsahu glycerinu, který zůstává na pleti a nejde úplně umýt. Což může mít často za následek dehydrataci pokožky nebo vznik pupínků a ucpávání pórů.

5Má jemný peelingový efekt. Jemnou pokožku po peelingu mají všichni rádi. A možná jste si proto pořídili nějaký ten čistící gel s peelingovým efektem. Takový gel ale v žádném případě není vhodný pro denní použití. Takže ho vytahujte raději jenom jednou týdně a na každodenní použití si pořiďte něco šetrnějšího.

6Máte napnutou pleť. Po umytí vodou je často pleť napnutá a suchá. Voda totiž dehydratuje. Ale pokožka by se určitě měla vrátit do normálu poté, co použijete tonikum a oblíbený krém. Pokud vás pokožka pne i po namazání hydratačním krémem, tak je něco špatně a na vině může být právě čistící gel.

7Make-up vám zvýrazňuje šupinky na pleti. Pokud příliš agresivní čistící gel vysušuje, tak se to projeví i na kvalitě pleti. Nešetrné ranní čistění pleti může mít za následek tvorbu šupinek a pnutí pokožky během dne. Navíc pokud máte pocit, že make-up vám zdůrazňuje suché šupinky na pokožce, tak možná za to může právě ranní čistění pleti a nevhodně zvolený produkt.