Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

V zimě je třeba se namazat, a to pořádně!

V zimě je třeba se namazat, a to pořádně! Chladné počasí si vybírá svou daň, a proto nezapomínejte svou pokožku důkladně opečovávat a chránit.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

V zimě je třeba se namazat, a to pořádně! zdroj: unsplash.com

Přituhuje a pokožka se začíná stávat čím dál tím náročnější. Zabalte se proto od hlavy až k patě do vyživujících a pečujících produktů, jež ochrání vaší pokožku před vysušením.

Čím nižší teplota a nepříznivější počasí, tím více pokožka trpí. Stejně jako ji v létě namáhají sluneční paprsky a slaná či chlorovaná voda, tak s přechodem do zimní sezóny musí začít vzdorovat silnému větru, dešti a nízkým teplotám. Právě období podzimu a zimy většinou i promění typ naší pokožky, kdy se z mastné stává normální a z normální suchá.

V péči o pokožku tudíž přitvrďte. Co se týče obličeje, tak se soustřeďte spíše na šetrné přípravky, a to už při odličování a čištění pleti. Vyměňte pleťové gely a pěny za čisticí krémy, balzámy a oleje, které pleť nejen vyčistí, ale hlavně ji nevysuší a naopak jí dodají potřebnou péči. Hydratační přípravky pak také můžete volit hutnější, skvělé jsou čisté oleje, nejlépe směsi čistých rostlinných olejů, kterých se nemusí obávat ani mastnější pokožka - při nanášení na vlhkou pleť se vstřebávají cobydup.

Jestliže se chystáte ven do nepříznivého počasí, tak pokožce vždy poskytněte ochrannou vrstvu navíc. Na rozdíl od pokožky těla, kterou můžete obléknout, je obličej mnohem více vystaven vlivům počasí. Dnes již můžete koupit speciální ochranné krémy do chladného počasí, které vytvoří na vaší pokožce štít, jež udrží pleť komfortně vláčnou a vyživenou. Mezi takové patří například věhlasný Coldcream od Weledy, který je lehce hutnějšího rázu, ale bát se ho nemusí žádný typ pleti! Nejenže příjemně voní, ale pleť je po něm jemná jako… :-) A žádný podzimní ani zimní vánek jej neoblomí. Zejména při zimních sportech či podzimních procházkách tuto extra ochranu navíc oceníte!

Ačkoliv je pokožka těla chráněná oblečením, tak na ni rozhodně nezapomínejte. Je to pořád největší orgán těla a při pravidelné péči se vám pokožka odmění svojí krásou. Stejně jako na obličeji, tak na celém těle přikročte k hutnějším konzistencím. Dopřávejte si bohaté tělové balzámy či másla plná vyživujících olejů, které po sprše pokožku příjemně rozmazlí a podpoří její regeneraci. Extra suchá místa, jako jsou lokty, kolena či holeně pak můžete namazat speciálními hutnými přípravky a ochrannými balzámy, které pronikají hluboko do pokožky a dlouhodobě ji chrání proti vysušení. Milovníci minimalismu si můžou dopřát jednodruhové oleje či másla, skvělé je například bambucké a kakaové máslo nebo arganový, makadamiový či baobabový olej. (Pozn.: Česká manufaktura Delibutus je specialistou na minimalistická a hlavně čistě přírodní másla!) Pokožku rovněž skvěle ochrání speciální mastičky například s přídavkem výtažků z heřmánku a měsíčku či konopného oleje, který je skvělý i na problematickou a aknózní pleť.

Díky větru, dešti a v dohledné době také sněhu je pokožka více náchylná nejen k vysušování, ale i k zarudnutí, popraskání a celkovému zvýšení citlivosti. Opečovávejte ji proto s láskou a nezapomeňte ji chránit přede všemi nepřízněmi. Odměnou vám bude dokonale hebká, pružná a krásná pleť.

Související produkt
Coldcream 30 ml
Weleda / 293 Kč
A tápláló krém megvédi a bőrt a környezeti stressztől. Javítja a rugalmasságot és lehetővé teszi a természetes regenerációt. A krém használata után a száraz bőr puha és sima lesz.
Detail produktu