Jste kyselí nebo "jen" překyselení?

4,3 5
7

Jste kyselí nebo "jen" překyselení?zdroj: pexels.com

Věděli jste, že naše těla jsou uzpůsobena k tomu, abychom se dožili věku 130 či 150 let? Některé zdroje hovoří i o vyšším nastavení, ale to bychom asi museli žít v jiných životních podmínkách.

Současný životní styl je příliš hektický a rychlý, díky čemuž většina z nás trpí různými nemocemi. A pokud si myslíte, že jste stoprocentně zdrávi, když nemáte projevy nějakého onemocnění, bohužel vás zklamu. I pouhá únava a bolest už jsou vlastně onemocněním, protože nás na jeho příchod upozorňují. V současné době jsou únava a bolest považovány za téměř normální stav, jenže není tomu tak. Kupříkladu z pohledu makrobiotického životního stylu existuje sedm stadií nemocí. Jako první je právě již zmiňovaná únava, druhá bolest, ve třetím období nastupují infekce a infekční choroby, poté když ignorujeme varovné signály našeho těla, přichází onemocnění autonomního nervového systému, v počátečním úseku pětky se jedná o onemocnění orgánů, následně onemocnění buněk, šestou fází jsou psychologické poruchy a v sedmém stadiu, bohužel v této hierarchii nejvyšším stupněm, jsou duchovní onemocnění.

Většina nemocí dnešního takzvaného civilizovaného světa pochází spíše z přebytku než z nedostaku. Nejen nevhodné složení našeho jídelníčku, ale i stres, zloba či neadekvátní jednání nám odebírají z našeho plného hrnce zdravého života. My sami však máme kdykoli možnost své zdraví ovlivnit. Ano, čtete správně: MY SAMI, nikoli lékaři, hmotná medicína a farmaceutický průmysl! My jsme ti, kdo dostali do správy po dobu našeho života svá těla a máme se o ně proto náležitě postarat.

Zas taková námaha to není, pokud budeme naslouchat svému tělu, jeho znamením a uslyšíme spíše na prevenci, potažmo příčiny zdravotního problému, než abychom podstupovali pouhé napravování následků.

Ovšem to nic nemění na tom, že je zapotřebí udržovat kyselé a zásadité látky v našem organismu v rovnováze, abychom se mohli přiblížit tolik po staletí proklamované dlouhověkosti.

Přejít na sekci článku:

Jaké je tajemství dlouhého života?

Jaké je tajemství dlouhého života?zdroj: unsplash.com

Co do množství existuje bezpočet nemocí, které mají v podstatě jednu jedinou příčinu, a tou je nevhodný a nezdravý styl života. Pokud nám, hlavně v dlouhodobém horizontu, něco silně nevyhovuje, necítíme se dobře a onemocníme.

A jaké jsou hlavní příčiny v našeho nezdravého života, zeptáte se. Jsou dvě: nevědomost a nepozornost. Obě můžeme odstranit tím, že objevíme příčinu našeho rozladění a následné nemoci. Když si proti únavě uvaříte tak silnou kávu, že by i slona porazila, nebo si vezmete prášek proti bolesti, potlačíte významné signály, které vám vaše tělo vysílá! Opakujete to stále dokola a namlouváte si, že jste úplně zdrávi?

V tom případě ale můžete být, jak se říká kyselí nebo překyselení. Tato choroba je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších! Ach ta civilizace! Naše zdraví je totiž bezprostředně zcela závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho organismu. Právě překyselení způsobuje většinu civilizačních onemocnění, a proto je nevyhnutelné důkladné odkyselení a následující doplnění minerálních látek. To se děje v první řadě pomocí přirozené stravy, bohaté na alkalické (zásadité) látky.

Nepřipadá vám, že běžně mluvíme o kyselých deštích, jejichž následkem umírají stromy i celé lesy a na sebe skoro v tom běhu nemyslíme? Přitom nejdříve odejde do věčných lovišť les a potom člověk! Kyselý déšť způsobuje to, že je i půda kyselá a potraviny se zvýšenou kyselostí překyselují tělo člověka.

Proto bychom dříve či později, ale raději hned, měli přistoupit ke správné péči o sebe sama. Všichni se musíme zabývat svým zdravím! Někteří lidé starších ročníků dost často říkají, že už je pozdě a že se nestihnou uzdravit ze svých chorob. Chyba lávky! I sedmdesátiletý či osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav zlepšit již během pár hodin! A jak? Pokud vás to doopravdy zajímá, zkuste číst dále...