Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vánoční vůně v kosmetice

Vánoční vůně v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Jak voní Vánoce? To je různé. Někomu jako zapálená svíčka a čerstvě uříznutý stromeček. Jinému zase jako čerstvě upečené cukroví a vaječný koňak. A dalšímu zase jako svařené víno nebo vánoční punč. I tak ale mají tyto vůně něco společného. Jsou hřejivé, jsou uklidňující a máme je prostě spojené s Vánoci. Víte ale, že vánoční vůně jsou skvělé i v kosmetice?

Přejít na sekci článku:

Skořice

Skořice zdroj: shutterstock.com

Skořice je jedna z nejtradičnějších vánočních vůní. Ve svařáku, v perníku, jen tak ve svíčce pro tu uklidňující lehce štiplavou vůni. Skořice tak vůbec patří k podzimu. Dává se do všech možných jablečných pokrmů, sype se na latéčka a neskutečně krásně voní v každé druhé aromalampě. Stejně tak si můžete skořici užívat i v kosmetice. Kromě vůně má prohřívací účinky, je proto skvělá například v krémech proti celulitidě a zpevňujících přípravcích. V pleťových krémech má zase bělící a regenerační účinky.

Skořici můžete najít taky v balzámech na rty. Ochranný balzám se skořicí od Dizao je plný výživných látek, které se postarají o vaše hladké rty, kdykoliv během dne. Skořicový olej má protizánětlivé a ošetřující účinky, zatímco další oleje a másla ve složení chrání rty před poškozením a podporují jejich regeneraci. Pro pokožku celého těla zase využijte účinky skořicového mýdla od Siddhalepa. To prohřívá pokožku a pomáhá odplavovat toxiny.