Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vánoční vůně v kosmetice

Přejít na sekci článku:

Hřebíček

Hřebíček zdroj: shutterstock.com

Skořice a hřebíček patří většinou dohromady. A společně vytváří nepřekonatelně sváteční a nepřehlédnutelně vánoční atmosféru. Co ale takový hřebíček v kosmetice? Esenciální olej z hřebíčku má stejně jako ten ze skořice prohřívací účinky. Navíc je antiseptický a antibakteriální, pomáhá tak bojovat proti zánětům a skvěle funguje například na aknózní a problematickou pleť. Pupínkům totiž nedá šanci.

Hřebíčkový olej v kosmetice není příliš využíván a to je škoda. Najdete ho ale třeba v pleťové vodě od Nobilis, která je velmi vhodná právě pro problematickou pleť s akné a pupínky. Hřebíček stabilizuje a působí proti nadměrné produkci kožního mazu, reguluje tak mastnotu a pomáhá předcházet ucpávání pórů. Navíc je protizánětlivý, díky tomu dezinfikuje už vzniklé pupínky a přispívá k jejich rychlejšímu zhojení. Mírní i začervenání pleti a uklidňuje. Pleťovou vodu můžete dalé doplnit hřebíčkovým čistícím mýdlem od Siddhalepa.

Související produkt
Hřebíček, plody 10 ml
Nobilis Tilia / 215 Kč
Čistá rostlinná silice z hřebíčku ulevuje od chronických bolestí svalů a kloubů, má silné prohřívací účinky a podporuje přirozenou regeneraci pokožky. Zároveň působí v trávicím a dýchacím systému.
Detail produktu