Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vybroušeno k dokonalosti

Vybroušeno k dokonalosti Mechanický peeling má v péči o pokožku stále svoje místo.
Renata Ježková
5,0 5
2

Vybroušeno k dokonalosti zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mechanický peeling je zdánlivě prehistorická kosmetická záležitost, která byla svého času pohrdavě přehlížena kvůli svému chemickému bratříčkovi. Jenže ono je to jak se všemi ostatními mechanickými věcmi - možná nejsou až tak technologicky vyspělé, ale často o to spolehlivější. A pro některé účely prostě vhodnější. Což je přesně případ tělových peelingů, tam se bez zrníček prostě neobejdeme. A i pro pleť je občas mechanický peeling vhodnější, protože například ekzematik dokáže najít mechanický peeling, který mu prospívá, ale chemický bude vždy problematický. Ale největší doménou mechanických peelingů je přece jen tělová péče a i když to tak nevypadá, tak ono přece jen už jaro klepe na dveře, začíná doba krátkých sukní, kalhot a následně i plavek. A až se vás léto zeptá, co jste dělali v zimě, tak můžete pyšně odhodit svršky a říct “Peelingovali” :-)

Přejít na sekci článku:

Co s celulitidou? Posolit!

Co s celulitidou? Posolit! zdroj: shutterstock.com

A to klidně doslova. Protože zrníčka soli v peelingu nejen obrousí pokožku pěkně dohladka, ale také dokáží podpořit mikrocirkulaci krve, rozproudit lymfu a podpořit vstřebávání prospěšných látek. Což je přesně to, co vaše celulitida nechce. Jenže vy zas nechcete ji, takže směle do toho. A na výběr máte hned dva pomocníky od firmy Ceano. Jeden má tu celulitidu přímo v názvu, ale ani kávový se nenechá zahanbit. Oba dokáží pokožku zjemnit, vyhladit a při pravidelném používání podpořit látkovou výměnu natolik, že pokud přidáte trochu pohybu a uberete na prohřešcích v jídelníčku, tak se začnete i dobrovolně otužovat, jen abyste se mohli ukazovat co nejdřív.

A jaký že je mezi nimi rozdíl a který raději vybrat? Tak samozřejmě, nabízí se odpověď, že jsou oba tak úžasné, že se neobejdete ani bez jednoho. Ale věřte reklamním článkům, že… Takže fakta. Peeling Ceano Prevence celulitidy obsahuje jakožto aktivní složku extrakt ze zázvoru, který prohřívá, čímž podporuje prokrvení svrchní vrstvy pokožky, do které se tak lépe dostanou živiny a povzbudí se odvod toxinů. Zázvor je také jemně protizánětlivý a imunostimulační, takže podpoří obranyschopnost pokožky, která pak dokáže daleko lépe vstřebávat prospěšné látky, které se jí snažíme dodávat. Ovšem tato jeho největší výhoda ho právě může v očích některých jedinců diskvalifikovat, neboť přestože je zázvor skutečně úžasný, tak nemusí být pro každého a to přesto, že ve vůni produktu se jeho přítomnost neprojeví.

A tady právě přichází čas na dobrou kávu. Ovšem nikoliv v kavárně, ale v koupelně a ne vnitřně, ale zevně. Protože káva má dost podobný efekt jako zázvor, až na to zahřívání. A navíc má jemně drenážní efekt. A tentokrát se ani nikdo nesnažil předstírat, že v peelingu není (ono je jí tam totiž celkem dost, protože slouží i jako exfoliační element), takže jako bonus dostaneme skvělou kávovou vůni. Navíc mletá kávová zrnka podpoří exfoliační efekt soli a výsledkem je opravdu nádherně hebká pokožka. O výživu se potom v obou produktech postará směs bambuckého másla a hroznového a jojobového oleje. Asi není lepší způsob, jak začít den, než s dobrou kávou. A večer se zachumlat do hřejivého zázvoru. Vidíte? Potřebujete oba.