Ze zkušeností: Triphalou na akné

5,0 5
1

Ze zkušeností: Triphalou na aknézdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kdybychom měli rozebírat jednotlivé příčiny možného vzniku akné, možná bychom se postupně propsali k encyklopedii o stovkách stránek. Příčin může být mnoho a člověk musí zkoumat a zkoušet. Nikoli pouze kosmetiku, ale i potraviny a doplňky, na které může pokožka reagovat. Reagovat kožním problémem může tělo i na novou životní situaci. A i když je jen na nás, k čemu se obrátíme, jeden případ akné se nám zahojit podařilo, a tak rádi zkušenost pošleme dál.

Na školení dr. Freje jsem se těšila hlavně proto, že není jen distributorem ayurvédských výrobků Organic India, ale sám je doktorem, který bylinné směsi dokonce vymýšlí a to pod značkou Ecce Vita. Jde tak o studovaného člověka, který chápe, jak spolu bylinky působí, jaké jsou – nehledě na to, co nám přikazuje nová legislativa EU – kontraindikace, ale i léčebné účinky. On ví, jak vše, co dá dohromady, funguje a proč to tak funguje. V Indii konec konců studoval.

Na školení zazněl dotaz, co s těžkým akné. Sestra od puberty trpěla na středně těžké akné, na které kosmetické vychytávky nezabíraly. Nebo aspoň ne dlouhodobě. Nezabírala ani homeopatika nebo detoxikační kúry. Jediné, co přineslo výsledek, bylo každodenní popíjení mladého ječmene. Jakmile se však ustalo, hnisající vřídky vesele naskakovaly zpět. Tehdy už bylo jasné, že žádná kosmetika nepomůže, že se na akné musí vnitřně.

Ze zkušeností: Triphalou na akné

Tehdy jsme na doporučení dr. Freje vyzkoušely B-skin v kombinaci s Triphalou. B-skin proto, že dokáže čistit krev, což je základem jak čisté pleti, tak zdravého těla. Zatímco se většina z nás dosud soustředila na detoxikaci jednotlivých orgánů, málokoho napadlo zaměřit se právě na krev, která roznáší jak živiny, tak i toxiny. Kromě čištění krve však má B-skin pomáhat i s detoxikcí jater, s metabolismem tuků, ale i štítnou žlázou.

První efekt po užívání B-skinu se dostavil až po čtyřech měsících, na což dr. Frej upozorňoval. Pupínky se tvořily méně a hojily se rychleji. Druhým pomocníkem, který lze dávkovat jak v tabletkách, tak i jako čaj, je Triphala. A právě Triphala se osvědčila ještě o fous víc.

Triphala je čistka celého zažívacího traktu. Pokud si Triphalu připravíte jako čaj, zarazí vás nejdříve velice hořká chuť. Horčiny. Výborná věc hlavně na žaludek. Kvůli hořké chuti tak doporučujeme popíjet v menším množství vody, nebo se uchýlit k tabletkám. Triphala je však lehce vysušující, a tak se dlouhodobě nedoporučuje lidem s výrazně suchou pletí a vlasy. Pro mastnou či problematickou pleť je to ovšem lék. A jako lék ho jistě ocení i lidé s pálením žáhy či nedostatečným vyprazdňováním.

Ze zkušeností: Triphalou na akné

Triphala zabodovala i zde a akné se postupně přestávalo tvořit. Opět to nebyla otázka několika dní, nýbrž spíše měsíců, ale dneska už je tomu rok a sestřina pleť nikdy nebyla v lepším stavu. Teď už stačí minimum make-upu či lehce korektor, aby pleť vypadala bez chybičky. Samozřejmě, kvalitní kosmetika by měla být smozřejmostí a pomocnou berličkou, která pleť neničí, naopak pomáhá v regulaci mazu.

Tip: olejové bezvodé balzámky pomohly na jizvičky po akné.

Triphala zůstala v rodině a tak si ji na pročištění brala i mamka. Dodnes si dělá pořádně hořký výluh, který ji nijak nevadí a částečně dokonce nahrazuje i jedno hořké kafe denně. Mamka tenkrát poznala účinky i jinde, než na pokožce. Přestaly jí bolet kyčle.

Jak se vám článek líbil?