Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Zelený jíl vysušený sluncem Argital

Recenze: Zelený jíl vysušený sluncem Argital Před pár lety by mě nenapadlo, že si jednou budu obličej vesele pomazávat blátem, které je staré tak šestnáct miliónů let. Nebo že se v tom blátě budu koupat. Nebo že si s tím blátem zkusím umýt vlasy. Ne, to by mě vážně nenapadlo. A už vůbec bych nepomyslela na to, že to bude jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem kdy vyzkoušela. A o čem že to vlastně mluvím? O zeleném jílu vysušeným sluncem od Argitalu.
Sára Goldbergerová
4,5 5
6

Zelený jíl vysušený sluncem Argital zdroj: BIOOO.CZ

Před pár lety by mě nenapadlo, že si jednou budu obličej vesele pomazávat blátem, které je staré tak šestnáct miliónů let. Nebo že se v tom blátě budu koupat. Nebo že si s tím blátem zkusím umýt vlasy. Ne, to by mě vážně nenapadlo. A už vůbec bych nepomyslela na to, že to bude jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem kdy vyzkoušela. A o čem že to vlastně mluvím? O zeleném jílu vysušeným sluncem od Argitalu.

Zelený jíl Argital pochází z čisté a prosluněné Sicílie, díky čemuž je nabitý energií a plný prospěšných minerálů a stopových prvků. Zelený jíl je vynikající pomocník pro ekzematickou pleť, zklidňuje alergie, podráždění, ale i lupénku a dermatitidu. Samozřejmě není určen jen lidem s citlivou pokožkou; skvěle se hodí i na mastnou a problematickou pleť, kterou důkladně čistí a ošetřuje, a po smíchání s aloe vera gelem či růžovou vodou ho lze použít i na pleť suchou.

Zelený jíl vysušený sluncem od Argitalu je skvělý pro své všestranné využití. Je to takový univerzální pomocník, kterého bychom měli mít všichni doma. Jako první způsob jeho využití se nabízí pleťová maska – pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, můžete ho smíchat s vodou a přidat pár kapek účinného éterického oleje, pokud je vaše pleť spíše suchá a citlivá, je lepší přidat například nějaký rostlinný olej, květovou vodu nebo aloe vera gel. Jílová maska pleť důkladně vyčistí, prokrví, osvěží a zralou pleť krásně vypne. Z prvního využití zeleného jílu plyne druhé: dá se z něj udělat i tělový zábal, který harmonizuje a léčí podrážděnou pokožku a má také zpevňující účinky, takže se hodí především na stehna a hýždě. Pár polévkových lžic se dá přidat i do koupele – pokožka je pak krásně hebká a měkká. Zelený jíl vysušený sluncem se dá použít i na vlasy. Pokud trpíte na mastící se pokožku hlavy, je pro vás jíl ideální, protože neobsahuje pěnidla, a tak nedojde k jejímu zbytečnému přesoušení. Jíl vlasy šetrně zbaví nečistot a dodá jim přirozený objem a krásný lesk. Lze z něj také udělat vlasový zábal, který vlasům dodá pevnost a celkově je posílí. Jelikož má zelený jíl i silné protizánětlivé účinky, dá se využít i jako doplněk léčby různých zdravotních problémů.

Způsobů využití zeleného jílu je opravdu hodně a myslím, že bych mohla ve výčtu dlouho pokračovat. Mně samotné se osvědčily pravidelné pleťové masky, po kterých se mi zlepšil stav pleti. Už se mi tolik nemastí a dělá se mi i mnohem méně černých teček. Když se mi na obličeji udělá přeci jen nějaký ten pupínek (přesněji řečeno spíše pupen), mám v záloze připravenou směs zeleného jílu a tea tree oleje, kterou aplikuji lokálně pouze na postižené místo. Pupínek se vysuší a nezbude po něm ani stopa. Zelený jíl mi také pomohl urychlit hojení spálenin od sluníčka a od té doby ho používám, když mám od něčeho podrážděnou pokožku. Přítelovi se skvěle osvědčí pokaždé, když se mu na rukou objeví nepříjemný ekzém – po použití zábalu ze zelného jílu se kůže podstatně zklidní a rychleji se hojí. Nebojím se zelený jíl užívat vnitřně, ale dělám tak jen v rámci podzimní a jarní očisty organismu, protože si nemyslím, že by to bylo častěji nutné. A když nejsem líná, používám ho také místo zubní pasty a musím říct, že ten pocit krásně hladkých zoubků bez jediné stopy po zubním plaku mi nic nenahradí. Navíc jsem dospěla ke zjištění, že díky takovému důkladnému čištění zubů se člověk zbaví i problémů s aftami.

Kilové balení zeleného jílu od Argitalu se možná zdá být poněkud velké, ale věřte mi, že ho beze zbytku využijete nejen vy, ale i ostatní členové vaší domácnosti (včetně domácích mazlíčků). U nás doma se všichni nejprve podivovali a ofrňovali, co že to je za divnou hlínu, ale teď mám co dělat, abych svůj zelený jíl uchránila před nájezdy ostatních členů rodiny. Na jednu stranu jsem ráda, že se dali na cestu přírodní kosmetiky a její používání jim vyhovuje a prospívá, na stranu druhou ale vzpomínám na časy, kdy mi všechny kosmetické přípravky vydržely podstatně déle.

 

Související produkt
Zelený jíl vysušený sluncem 1 kg
Argital / 294 Kč
Zelený jíl vysušený sluncem díky svému původu obsahuje množství stopových prvků nacházejících se v mořské vodě. Bohaté složení jílu pokožku čistí a vyživuje a je vhodný i na vlasy a celé tělo.
Detail produktu