Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3x3 přírodně o vlasech

Přejít na sekci článku:

Přírodní kondicionery a vlasové masky

Přírodní kondicionery a vlasové masky zdroj: shutterstock.com

Silikony. Momentálně to vypadá, že silikony ve vlasové péči mohou i za globální oteplování. A jako u každé hysterie je pravda někde uprostřed. Silikony rozhodně nepatří do ničeho pro péči o pokožku. Vytvářejí neprodyšný film, kvůli kterému nemůže kůže správně pracovat. V čistě přírodní péči také žádné silikony nenajdeme, a to ani v kondicionerech nebo maskách. Ale to nic nemění na tom, že považovat je za globální zlo je trochu přehnané. Vlas je v délkách už mrtvý a nic nevstřebává, takže všechny ty krásné oleje, které na něj naneseme, přispějí pouze k optickému vylepšení jeho struktury. A pokud máte vlasy skutečně hodně zničené třeba předchozím chemickým barvením, nešetrnou trvalou nebo žehlením, tak pokud nechcete stříhat, tak možná klidně můžete nad pár silikonky přimhouřit oko. Nemusíte hned běžet do drogerie, pár přátelštějších silikonů můžete objevit v necertifikovaných produktech jinak přírodních značek jako je třeba oblíbená rakytníková řada Natura Siberica nebo kondicionery Mastic Spa. Pokud si je nehodláte vtírat do pokožky, můžete je bez problémů použít a ničemu neuškodíte.

Oleje. Olejový zábal je skvělá věc. Jednak nemusíte řešit, jestli se vám dostane na kůži nebo ne, protože pokožce víc než prospěje. Jednak nejen vylepší vlasy na pohled, ale většina olejů má i prokazatelný vliv na růst vlasů. Za všechny můžeme zmínit třeba kokosák. Sušší vlasy můžou dokonce použít olej i jako bezoplachovou kůru, zejména na krátkých pevných vlasech to vypadá opravdu krásně, protože ten lesk vám nic jiného nevykouzlí. Můžete ho použít buď jako kůru před mytím vlasů nebo přes celou noc. Ano, možná vám trochu zamastí polštář. Ale odměnou vám budou krásné hebké vlasy a vědomí, že jste udělali něco, co má i dlouhodobý efekt. Navíc si můžete namíchat i vlastní a vybrat si oleje a éterické oleje podle chuti a potřeby.

A zase ty prášky. Když už se práškem myjete, můžete ho klidně používat i jako masku. Protože jak jednou propadnete práškům, tak není cesty zpět :-) Jedním z nejskvělejších práškových přípravků na vlasy je amla, neboli indický angrešt. Jedná se vlastně pouze o pomleté ovoce, které je nabité antioxidanty a vlasy jsou po něm neskutečně hedvábné a lesklé. Často ho najdeme i jako ingredienci ve vlasové péči, ale čistý prášek je prostě nejkoncentrovanější. Navíc pro nepříliš mastné vlasy ho můžete použít i jako práškový šampon, takže máte hned péči 2v1. Pokud ovšem vlasy mastné máte, tak amlu použijte třeba jen občas a jako pravidelnou péči si vyberte zelený jíl. Zábal z jílu vlasy krásně odmastí, ozdraví pokožku a dokáže i prodloužit intervaly mezi mytím.