Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 snadných triků, jak získat perfektní plážové vlny

zdroj: Shutterstock

Budete muset hodně přemýšlet, abyste přišla na účes, který si zamilujete víc, než plážové vlny čili beach waves. Tento ležérně elegantní účes sedne téměř každému střihu, od krátkého mikáda, přes středně dlouhé kadeře až po dlouhé vlasy sahající až na zadek. Plážové vlny fungují také na mnoha různých typech vlasů. Dokážou vdechnout objem jemným tenkým vlasům i zkrotit silnější a hrubší vlasy.

Sluncem políbená pokožka spojená s bezstarostně rozcuchanými vlasy jako byste v podstatě celý den ležela na pláži, krásná představa. A pokud to není vaše realita, můžete to alespoň předstírat. Ale jak na kultovní vlny, se kterými zazáříte při každé příležitosti?

Beach waves: Jak na to?

Nenechte se oklamat dokonalými fotkami z Instagramu. Plážové vlny ala „vstala a šla“ vyžadují nějakou práci. Naštěstí existují snadné metody, kterými docílíte strukturovaného a rozcuchaného vzhledu, aniž byste ve skutečnosti šla na pláž. 

ŽEHLIČKA NA VLASY

Překvapení! Vaše žehlička umí víc než jen narovnat vlasy; ve skutečnosti ji můžete použít i k vytvoření několika různých verzí plážových vln. Klíčem je použít správnou techniku ​​a samozřejmě také správné stylingové produkty.

Pokud používáte žehličku, měla byste na vlhké vlasy před fénováním a tepelným stylingem vždy použít tepelnou ochranu, aby byly co nejvíce chráněny. Zkuste sáhnout po Desert Essence Stylingovém a ochranném spreji na vlasy, který usnadňuje úpravu účesu a chrání vlasy při fénování díky výtažkům z kokosu, opuncie a juty.

Vlny pomocí žehličky vytvoříte dvěma způsoby. Buďto vezmete dva prameny vlasů, které do sebe zamotáte “do twistu” a žehličkou na vlasy je přežehlíte, nebo jednotlivé prameny omotáte kolem žehličky, celou žehličku překlopíte směrem k hlavě tak, že jsou prameny namotané jen na jednom rameni žehličky a pomalým tahem jedete žehličkou až ke konečkům. Hrana žehličky pramen krásně zvlní.

STARÁ DOBRÁ KULMA

Pokud máte jemné vlasy stejně jako já, bude se vám nejlépe pracovat s klasickou kulmou. Pro vytvoření plážových trendy vln vybírejte širokou kulmu, nejpřirozenějších beach waves dosáhnete s kulmou kónickou.

Namotávejte větší prameny vlasů, každý natáčejte v jiném směru a vždy jen střed pramene, nenatáčejte vlasy na kulmu až do konce. Až vlasy vychladnou, opatrně je prohrábněte prsty a lehce zafixujte lakem na vlasy, aby vlny vydržely co nejdéle.

SPREJ S MOŘSKOU SOLÍ

Snažíte se vyhýbat horkým stylingovým nástrojům? Žádný problém. Až vlasy na vzduchu uschnou, můžete vytvářet nádherné vlny, pokud máte po ruce správný produkt. Sprej s mořskou solí, jako je Sea Salt sprej od VOONO, je klasickým způsobem, jak získat plážové vlny bez působení tepla (nebo horkého vzduchu). Tyto texturní spreje jsou v podstatě formulovány tak, aby napodobovaly účinek slané vody na vlasy; zvýrazní texturu, zvlnění, zvětší objem a dodají účesu matný vzhled, jako byste právě vylezla z rozvlněného moře. 

PLÁŽOVÉ VLNY PŘES NOC A BEZ NATÁČEK

Před spaním naneste na vlhké vlasy stylingový krém či stylingové mléko podle svého výběru, poté vlasy jemně stočte do dvou volných drdolů a zajistěte je hedvábnými gumičkami. Vyhněte se používání běžných vlasových gumiček - hedvábí je k vlasům šetrné a nezpůsobí jejich poškození ani lámání. Ráno jednoduše rozdělejte drdoly, vlasy opatrně rozčesejte prsty a nastříkejte texturovacím sprejem, který vaše plážové vlny nádherně zvýrazní. Chcete-li trochu sofistikovanější vlny, zkuste rychle upravit všechny neposedné pramínky kulmou.

TUŽÍCÍ PĚNA NADÝCHANÁ JAKO OBLÁČEK

Naštěstí pro nás jsou tytam doby lepkavých pěn na vlasy, které místo objemu zanechaly vlasy spíše ztvrdlé jako beton. Moderní tužící pěny jsou měkké, vzdušné a díky přírodním výtažkům ještě pomáhají vlasy hydratovat, jako například Tužící pěna na vlasy Eco Cosmetics. Tužící pěna pomůže vylepšit přirozené zvlnění vašich kadeří a dodat jim sexy objem. Stane se tedy hlavním vítězem zejména u těch dam, které mají přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy. Stačí nanést přiměřené množství pěny od středních délek ke konečkům, jemně vmasírovat a můžete vyrazit!