Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 tipů, jak se vypořádat s elektrizujícími vlasy

5 tipů, jak se vypořádat s elektrizujícími vlasy zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Venku začíná lehce přituhovat, oblékáme svetry, balíme se do šál a schováváme si mrznoucí uši pod čepici. A s tím souvisí každoroční, pro většinu lidí naštěstí jen sezónní, problém – zelektrizované vlasy poletují kolem hlavy a v neodbytné potřebě sebevyjádření se formují se do šílených kreací v zrovna tu nejnevhodnější chvíli. Anebo zahájí svůj protest už ráno při pokusu ukáznit je do nějakého slušného účesu. Jak tedy vlasy divoce poletující kolem hlavy zkrotit?

Statickou elektřinu ve vlasech způsobuje tření vlasového povrchu s umělými vlákny, ze kterých je vyrobena většina našeho oblečení. Pak stačí sundat čepici, nebo přetáhnout svetr přes hlavu a náš účes je jasný. K výbojům statické elektřiny jsou nejvíce náchylné suché a poškozené vlasy. Pokud k tomu přidáme ještě vysušený vzduch v přetopených místnostech, elektrizující vlasový vír je na světě.

Přejít na sekci článku:

Důsledně hydratujte

Důsledně hydratujte zdroj: shutterstock.com

Suchý vzduch v místnostech ještě více vysušuje zimou už tak dost narušené vlasy. Čepice a další vlasové pokrývky sice vlasy chrání před větrem a mrazem, ale zároveň je třením oslabují. Pod pokrývkou hlavy také vzniká ideální klima pro množení bakterií, které mají na svědomí lupy. Více než kdy jindy je proto důležité nepodceňovat důslednou hydrataci – jak zvenku tak zevnitř. Nedostatečná hydratace se totiž projeví v celém organismu. Asi všichni víme, že bychom měli vypít minimálně dva litry vody denně. V létě to není žádný problém. V zimě ale, kdy se žízeň sama od sebe tolik nedostavuje, je to už horší. Udělejte si proto i z pitného režimu příjemný rituál, na který se budete těšit a třeba místo odpolední kávy si v práci na povzbuzení dejte březovou vodu, která doplní tekutiny a zároveň i potřebné mikroživiny.

Nesmíme ani zapomenout důkladně zavlažit přímo hlavní místo elektrizujícího dění - vlasovou pokožku a vlasy. Molekuly vody totiž odvádí elektrizující náboj. V zimě sáhněte po šamponech, kondicionérech a maskách s obsahem hydratačních složek, jako je například Aloe vera, kyselina hyaluronová, inulin, panthenol nebo keratin.

Související produkt
Šampon hydratační, Bio Aloe 250 ml
Logona / 292 Kč
Hydratační šampon Bio Aloe chrání slabé a poškozené vlasy náchylné k lámání, podporuje růst vlasů a navrací vitalitu. Šťáva z Aloe vera zanechává vlasy jemné a přesto pevnější.
Detail produktu