Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 tipů, jak se vypořádat s elektrizujícími vlasy

Přejít na sekci článku:

Zbytečně je ještě víc nevysušujte

Zbytečně je ještě víc nevysušujte zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Asi nejvíc se na přesušování vlasů podílí jejich barvení (hlavně odbarvování), fénování, žehlení, umývání příliš horkou vodou a také příliš časté mytí. Pokuste se proto tyto činnosti co nejvíc omezit. Pokud jste v časovém presu a nestíháte si nechat uschnout vlasy přirozenou cestou, vyšetřete si alespoň kapku času na trochu delší fénování studeným vzduchem. Pokud si oplachujete vlasy horkou vodou, zkuste ji postupně ochlazovat a přivykat si na studenější. Budou vám vděčné nejen vaše vlasy, ale zároveň se i otužíte a vybudujete si silnější imunitu.

Pokud toužíte po jiné barvě vlasů, než s jakou jste se narodili, jděte raději do henny. Ta totiž vlas nejen obarví, ale zároveň jej vyživí a má příznivé účinky i na vlasovou pokožku. Můžete si vybrat z celé škály přirozeně vypadajících barev v různých odstínech. Nevýhodou henny je však bohužel to, že neumí vlasy zesvětlit. Pokud si tedy přejete být za každou cenu blondýnkou, udělejte alespoň kompromis s polopřírodní barvou Hair Wonder, která kromě zesvětlujících elementů obsahuje také nezanedbatelné množství přírodních složek.