Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antonin B. - Když vaše vlasy žízní po kvalitě

Prvotřídní vlasová kosmetika Antonin B. zdroj: Antonin B.

Filozofií značky Antonin B. je nabídnout velice kvalitní vlasové produkty z těch nejlepších surovin v té nejvyšší možné kvalitě, ať už pro vlasová studia či domácí péči. Jednoduchost, prvotřídní kvalita surovin, synergie a odpovědnost k planetě, to je stěžeň, který tuto mladou značku úspěšně žene kupředu.

Jak to všechno začalo

Zakladatelkou vlasové značky Antonin B. je Kendy Bourguignon Sencée - sebevědomá karibská kráska, v současné době žijící v Paříži. Více jak 15 let působila ve vlasovém modelingu, kde začínala jako model a postupně se přesunula i do zákulisí. Tam nahlédla do tajů tvorby vlasového stylingu. 

Používané produkty jí, vzhledem ke specifickým potřebám jejích krepatých vlasů příliš nevyhovovaly a stále více cítila potřebu vytvořit svou vlastní řadu produktů péče o vlasy. 

Uvědomovala si, že kvalitní vlasová péče, jež by vyhovovala lidem s podobným typem vlasů, na trhu chybí a tak snaha propojit potřeby svých rodových kořenů s potřebami současné doby dala vzniknout značně Antonin B., jež spatřila světlo světa v roce 2015. 

Důležité pro ni bylo vytvářet produkty z ingrediencí, které by promlouvaly k jejím karibským kořenům a zároveň by splňovaly správný postoj k otázce udržitelnosti zdrojů.

Její původ a kořeny sehrály ještě jednu roli. Jako projev poděkování svým předkům, rodinným tradicím a bylinkářství, pojmenovala svou značku právě po jednom ze svých předků.

O značce

Antonin B. je o jednoduchosti složení, kvalitě a efektivním působení čistě přírodních ingrediencí. O vytváření produktů vlasové péče z vysoce kvalitních surovin bohatých na aktivní látky. Kendy Bourguignon S., jakožto stylistka a tvůrce značky, věří v multitasking: jeden produkt by měl poskytnout více výhod a tím udržet rituál krásy jednoduchý, příjemný a efektivní.

Díky svým hodnotám se Antonin B. řadí mezi špičky v péči o vlasy i mezi profesionálními značkami. Úspěch tkví například i v myšlence udržitelnosti kvality každého produktu, čehož dosahuje výrobou v malých šaržích s kratší trvanlivostí. Jen tak lze prý zaručit skutečně čisté a kvalitní produkty, plné prospěšných aktivních látek.

Práci Kendy B. S. bylo možné spatřit v televizních reklamách, na pařížském týdnu módy, nebo jako součást zelené módy v Římě. Její produkty byly představeny v mnoha magazínech zvučných jmen, jako např.: Glamour, Vogue, Marie Claire, Cosmopolitan, Harpers Bazaar apod.

Co značku charakterizuje

Produkty Antonin B. jsou synergické. Místo na obal kladou velký důraz na obsah. Kendy B. S. se oprostila se od luxusních grafik na obalech a finance raději investuje do obsahu svých lahviček. Vnímá potřeby ekologie i morálního kodexu. 

Produkty Antonin B. nesou např. certifikáty PETA, One Voice a všechny, vyjma jednoho (obsahující organický a humánně sklizený med a včelí vosk), jsou vhodné pro vegany.

Odmítají testování na zvířatech v jakékoli fázi a kdekoli na světě. Standardy mají vyšší, než jaké vyžadují Ecocert a COSMOS. 100 % používaných ingrediencí pochází z přírody, nepoužívají ani syntetiku povolenou v přírodní kosmetice. Nevyužívají chráněné či ohrožené druhy živočichů nebo rostlin. Při výrobních procesech používají čisté přísady s extrakčními procesy, díky kterým jsou zachovány prospěšné látky surovin.

Pro koho je určená

Přestože se jedná o obsahově velice luxusní produkty, splňující přísná uživatelská kritéria vlasových stylistů, je značka Antonin B. určena jak pro profesionální péči o vlasy v salonech či na molech, tak pro domácí péči.

Co skrývá obsah

Oproti velké spoustě značek používajících primárně vodu, zahušťovadla, levné rafinované oleje a mnoho dalších aditiv pro dosažení požadovaného objemu a snížení výrobních nákladů, jde Antonin B. zcela opačnou cestou.

Zakládá si na koncentrovanosti produktů. To znamená že neobsahují vodu ani jiná zbytečná plnidla co do objemu, ale jen kvalitní suroviny jako např. za studena lisované oleje či aktivní látky mající konkrétní funkci v produktu. 

Nepoužívá ani vědecké funkční minimum složky (např. aktivnost ceramidů ve složení je již v koncentraci 0,2 %). Pro informaci - v jejich pouštním séru je koncentrace ceramidů 1,3 %, navíc v synergii s použitými oleji. 

Co z toho vyplývá? Že k docílení požadovaných výsledků potřebujete mnohem méně produktů, což šetří jak vaši peněženku, tak i planetu.

A jak hodnotíme produkty my?

Vyzkoušeli jsme pro vás produkty vlasové péče od Antonina B. na vlastní vlasy. A výsledek?

Tekturovací sprej Street Fix

Po přičichnutí mě překvapila velice intenzivní, neobvyklá vůně spreje. Můj prvotní dojem byl trošku rozpačitý - takhle intenzivně aromatický přípravek na vlasy jsem ještě neměla - avšak po dalším přičichnutí a použití spreje jsem si tu vůni zamilovala. Dominantní tóny Guadalupe rumu doprovázené jemnými podtóny vůní z rostlinných výtažků nádherně vlasy provoní a osvěží na dlouhou dobu.

Co se samotného použití spreje týká - perfektně zastoupil klasický lak na vlasy, bez kterého se v běžném životě neobejdu, jelikož jsem majitelkou jemných a neposlušných vlasů. Nejenže je přenádherně provoní na dlouhou dobu, ale potrhne jejich přirozenou texturu, tudíž jsou pak poddanější a navíc i výživu díky obsaženým přírodním ingrediencím té nejvyšší kvality. Sprej jsem vyzkoušela na dva způsoby: 

Do suchých vlasů - bez použití fénu nebo žehličky na vlasy se mi vlasy po samovolném uschnutí přirozeně vlní. Když jsem sprej nastříkala do suchých vlasů a “promačkala”, vytvořila jsem hezký, přirozený tzv. rozcuch, který bych v létě určitě ocenila. Nicméně vlasy byly hezky zafixované a tvarovatelné.

Do vlhkých vlasů - po umytí hlavy jsem nechala vlasy lehce proschnout, poté nastříkala sprej a vyfoukala. Nejenže byly krásně provoněné, ale získaly na objemu a ať jsem provedla jakoukoliv úpravu (vyžehlila, nakulmovala nebo nechala jen vyfénované), krásně držely tvar. Ale hlavně zároveň získaly kvalitní výživu díky obsaženým přírodním ingrediencím! Žádná chemie a syntetika, která vlasy zatěžuje a obaluje nepropustným filmem…

Aplikace spreje je díky jemnému rozprašovači velice snadná. Pumpička vytvoří jemnou mlhu, mně osobně stačily asi tři stříknutí na celou hlavu. 

Cestovní definující koktejl

Definující koktejl voní stejně krásně, jako sprej. Má čirou, středně hustou konzistenci, nanáší se pomocí pumpičky a stačí ho opravdu malé množství. Je perfektním univerzálním pomocníkem při úpravě jemných vlasů.

Já jsem koktejl používala buď místo pěnového tužidla a následně vlasy vyfoukala - zároveň funguje jako ochrana vlasů před horkým vzduchem! Nebo jako vyživující kúru na oslabené konečky - díky obsahu aloe vera  a rostlinného glycerinu pomáhá hydratovat a zvláčňovat vlasy. 

Oba produkty mají elegantní, černé skleněné lahvičky s označením 100% vegan a certifikací Cruelty Free. Takže pokud hledáte plnohodnotnou náhradu za konvenční stylingové přípravky, určitě po nich sáhněte. A i když jsou balení celkem malá (20 ml), vydrží poměrně dlouho. 

Zkrátka zde hraje prim opravdová kvalita oproti kvantitě.

Medový balzám na vlasy & vousy

Máslo na testování putovalo k mému příteli, který k fixaci svých vlasů pravidelně používá texturující hlínu.

Máslo je dost tuhé, takže je potřeba vynaložit trochu víc síly, abyste ho trošku vydloubli. Na prstech se obsažená másla s medem ihned roztékají. Právě díky máslům bych produkt nedoporučila na jemnější vlasy, protože by je zbytečně zatížil a zmastil. Přítel sice nemá úplně jemné vlasy, ale nemá je ani s nádechem kudrlin, proto máslo vytvořilo spíš splácnutý a umaštěný efekt.

Pro majitele a majitelky kudrnatých či vlnitých vlasů bude máslíčko ale super pomocníkem při péči o nepoddajné a suché vlasy, které ještě navíc vyživí.