Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterické oleje proti padání vlasů

Éterické oleje proti padání vlasů Nadměrné vypadávání vlasů ovlivňuje mnoho faktorů. Díky širokospektrálnímu působení éterických olejů můžete s jejich pomocí předejít vícero problémům najednou.
Pavlína Klaudová
4,5 5
22

Éterické oleje proti padání vlasů zdroj: pexels.com

Krásné a husté vlasy jsou snem každé ženy i muže. I když muži se s jejich ztrátou asi lépe vyrovnávají, protože někdy je pleš prostě zatraceně sexy. Ale co dělat, když se vaše hříva rozhodla, že vás opustí a vy jí to nechcete dovolit? Začnete hledat řešení, která nemusí být ani finančně náročná, ale budou efektivní. Pokud máte doma sbírku éterických olejů, je na čase začít je používat i jinak než do aromalampy.

Co ovlivňuje kvalitu vlasů a jejich nadměrné vypadávání

Je spousta vnějších i vnitřních faktorů, které ovlivňují kvalitu a hustotu vlasů - je to hlavně dědičnost, fyzická zátěž, psychické rozpoložení, hormonální nerovnováha, činnost štítné žlázy, intoxikace organismu, nedostatky důležitých vitaminů a minerálů nebo alergie. Problém s vypadáváním vlasů mohou způsobit také konvenční šampóny a další prostředky vlasové péče. V hormonální rovině může za ztrátu vlasů vysoká hladina dihydrotestosteronu, mužského androgenního hormonu.

Androgenní alopacie (plešatění) se může vyskytovat i u žen. Pokud jste změnily složení stravy a pokusili jste se vyřešit si psychické rozpoložení, je správný čas začít používat éterické oleje. Vše jde totiž ruku v ruce a dosáhnete tak lepšího výsledku. U žen by možná nebylo od věci dát si napřed dohromady hormonální soustavu používáním éterických olejů, které působí jako fytoestrogeny. Těmito hormonálními oleji mohou být růže, ylang-ylang, jasmín, neroli, šalvěj, santal, pačuli. Všeobecně se pro péči o vlasy a jejich lepší hustotu používají esence, které fungují jako zahřívače a prokrvují pokožku. To stimuluje vlasové folikuly a díky zlepšeným funkcím krevního oběhu se zlepšuje růst vlasů. Je vhodné zohlednit také antibakteriální funkce éterických olejů, které napomáhají eliminaci nepříjemných lupů.

Proč používat na vlasy éterické oleje?

Éterické oleje můžete používat i třeba jen proto, aby vaše vlasy krásně voněly, obzvlášť se šiknou, pokud používáte hennu a špatně snášíte její aroma. Jsou stálou součástí no poo metody a není to jen tak z plezíru. Jsou silné, mocné a pomáhají. Vonné oleje byly součástí péče o tělo již ve starověkých civilizacích. Nicméně to nebyly éterické oleje, jak je známe dnes (ty se začaly destilovat až ve Francii ve 20. století), ale používaly se olejové maceráty z bylin a květin různých intenzit. Bible a různé mytologické spisy mluví o používání těchto olejů ve vztahu ke kráse, která vzbuzuje spalující touhu partnera. Proč se tedy nevrátit k přírodě a neoživit zdraví svojí hřívy, když začne protestovat a ztrácet na jasu, objemu nebo se v ní objevují nevzhledné lupy?

Jaké éterické oleje používat na vlasy?

Záleží hodně na tom, zda máte nějaký akutní problém nebo prostě jenom chcete, aby vaše vlasy hezky voněly. Ale i když budete používat esence jen jako lehkou parfemaci vlasů, můžete to brát jako prevenci vzniku problémů.

  • Rozmarýn je jedním z velmi prospěšných éterických olejů pro růst vlasů. Zlepšuje buněčný mechanismus, který stimuluje růst a hustotu vlasů. Dodává jim lesk a pomáhá proti lupům. Posiluje pokožku hlavy, snižuje její vysušení, zabraňuje předčasnému šedivění vlasů.
  • Cedrové dřevo se v prvé řadě používá k léčbě lupů, ale funguje i jako preventivní opatření proti padání vlasů. Když už ke ztrátě vlasů dojde, stimuluje vlasové folikuly, protože podporuje činnost krevního oběhu a zlepšuje šance na eliminaci vypadávání. Je vhodný při hodně řídnoucích vlasech.
  • Šalvěj je skvělý hormonální olej, který se postará o to, aby se nejdříve srovnala funkce endokrinního systému. Zklidní psychiku a následně stimuluje vlasové folikuly. Snižuje produkci mazu a tvorbu lupů. Regeneruje tělní buňky.
  • Cypřiš je vlasový stimulant, s velikou silou pomůže zlepšit krevní oběh a je velmi dobrý pro funkci kapilár. Používá se jako doplněk při léčbě vypadávání vlasů, doporučuje se přidávat do šampónů a pokud je ztráta hřívy psychického původu, pomáhá získat stabilitu mysli a léčí traumatické zážitky.
  • Levandule, přítelkyně všech nespavců, nebesky vonící olej, který uklidňuje a regeneruje síly. Je vhodná pro péči o vlasy, pokud trpíte jejich ztrátou z psychické příčiny. Podporuje rychlejší růst vlasů. Snižuje suchost, podráždění, svědění pokožky a pomáhá proti lupům. Dejte si ale na ni pozor při nízkém tlaku.
  • Ylang-ylang, sladce vonící žlutý květ, je další z oblíbených éterických olejů v péči o vlasy. Zlepšuje hormonální rovnováhu, uklidňuje. Má dobrý vliv na hustotu vlasů a jejich sílu. Pomáhá proti roztřepeným konečkům.
  • Máta peprná je skvělý éterický olej na trávení a při bolestech svalů. Stimuluje krevní oběh a působí antibakteriálně. I když se musí používat opatrně, protože je poměrně dost silná, stimuluje vlasovou pokožku a používá se proti lupům.
  • Heřmánek je více než jen čaj. I když nemusí někomu nějak extra vonět, je velmi dobrý pro péči o vlasy. Zklidňuje vlasovou pokožku, předchází tvorbě lupů, je vhodný pro suché a křehké vlasy. Často se přidává do šampónů proti vším, pomáhá i proti roztočům.
  • Kokosový olej sice nepatří mezi esence, ale dokáže toho opravdu hodně. Je uklidňující, poskytuje skvělou hydrataci, vyživuje vlasovou pokožku, pomáhá zabraňovat poškození vlasů při fénování, působí antimykoticky a antibakteriálně. Díky obsahu kyseliny laurové a dalších mastných kyselin, dodává vlasům hlubokou výživu, potřebný vitamin E, vitamin K a železo. Zvyšuje tak jejich lesk a udržuje je v potřebné kondici. Díky všem složkám, které v něm najdeme, lze s ním úspěšně řešit vypadávání vlasů. Působí také proti lupům a vším.
Související produkt
Sérum pro posílení vlasů 55 ml
Zahir Cosmetics / 291 Kč
Sérum pro posílení vlasů pečuje o všechny typy vlasů, dodává jim lesk a eliminuje nadměrné vypadávání. Usnadňuje rozčesávání, brání třepení konečků a zaceluje vlas po celé jeho délce. 
Detail produktu