Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lesk, sláva a pád silikonů ve vlasové péči

Lesk, sláva a pád silikonů ve vlasové péči Silikony ve vlasech a pečující vlasová kosmetika.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Chcete být in? Tak bez silikonů!

Chcete být in? Tak bez silikonů! zdroj: shutterstock.com

Od té doby to jde ovšem se silikony ve vlasové péči z kopce. Začalo to nenápadným nástupem opravdových olejů, které se přidávaly jak do šamponů, kondicionérů nebo masek, tak i do vlasových olejů a dalších stylingových přípravků. Navíc obsah olejů v produktech na vlasy je najednou vnímán jako projev luxusu a opravdové péče. Komplex rostlinných olejů je taková malá zaříkávačka marketingového oddělení každé větší značky vlasové kosmetiky, která nahradila předchozí mantru 2v1.

Kosmetický průmysl se ovšem u této transformace nezastavil a v posledních několika letech zcela obrátil. Tam, kde byly silikony ještě nedávno vychvalovány a velebeny, tak tam dnes najdeme hrdou samolepku „silicone free“. Silikony jsou totiž najednou špatné. Zatěžují vlasy, nic jim nedávají a vlastně je můžou zcela vysušit. Pokud chcete být in, tak prostě jedině s bezsilikonovou vlasovou kosmetikou. A můžete být nejen in, můžete to zkusit také eko in s přírodní kosmetikou, tedy i bez sulfátů, parabenů a dalších chemikálií.

Proč silikony vlasům spíše škodí, než prospívají? Hlavním problémem silikonů je to, že se ve vlasech hromadí. Většina silikonů je ve vodě nerozpustitelná, a s každým dalším mytím tak přidáváte vlasům další vrstvu silikonů. Ty postupně můžou vlasy zatěžovat, vlasy ztrácí lesk, působí mastně nebo matně, jsou zplihlé a nehezké. Silikonům bývá také vyčítáno, že vlasům nic nedodávají, zatímco rostlinné oleje vyživují a pečují. To není tak úplně pravda, protože vlas jako takový je mrtvý, takže ho nevyživí nic, ani ten nejvzácnější olej. Na rozdíl od silikonů se ovšem oleje z vlasů bez problémů vymývají a nehromadí se ve vlasech. Ale zase nemají tak skvělý wow účinek, který zaznamenáte na první pohled a který silikony prostě umí.

Související produkt
Jemný šampon oves a lípa, Baby & Kids 200 ml
MÁDARA / 325 Kč
Jemný šampon šetrně pečuje o citlivou dětskou pokožku i vlásky, lehce je myje a současně o ně pečuje. Kombinace rostlinných tenzidů a bylinných výtažků je k pokožce dětí velice šetrná.
Detail produktu