Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lesk, sláva a pád silikonů ve vlasové péči

Lesk, sláva a pád silikonů ve vlasové péči Silikony ve vlasech a pečující vlasová kosmetika.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Umýváme vlasy bez silikonů

Umýváme vlasy bez silikonů zdroj: shutterstock.com

Pokud jste se tedy rozhodly, že teď už budou vaše vlasy hledět do zářné budoucnosti jedině bez silikonů, tak se připravte, že to možná nebudete tak snadné, jak si myslíte. Vlasy bez silikonů jsou totiž často jiné. Jsou hrubější, může jim scházet lesk a jemnost na dotek. Záleží samozřejmě na typu vlasů, ale často to opravdu není tak jednoduché a možná se k hladkým silikonovým konzistencím budete chtít vrátit. Jak si tedy přechod k přírodní vlasové kosmetice usnadnit?

Tip 1: Nechte si v koupelně šampon bez silikonů ale zato s pořádnými sulfáty (SLS nebo SLES). Přírodní šampony jsou totiž jemné a většina silikonů je ve vodě nerozpustitelná. Takže ani tenzidy ani přírodní varianty sulfátů nedokáží odstranit nános silikonů z vlasů. Pravidelné používání šamponu se SLS to ale dokáže. Takže alespoň pro občasné použití v prvních měsících přechodu na přírodní vlasovou kosmetiku na SLS tak úplně nezapomínejte. Sulfátová pěna není tak špatná, protože vám pomůže vymýt silikonové nánosy z vlasů a zanechat vlasy naprosto čisté.

Tip 2: Místo populárních vlasových olejů vyzkoušejte pravé oleje, oříškové nebo rostlinné, záleží jenom na vás. Nebo přírodní másla, ty se ve vlasech také neztratí. Mezi ty nejvíc trendy oleje patří ve vlasové péči určitě arganový a makadamiový. 100% oleje můžete vetřít do vlasů jako masku a poté teprve smýt šamponem. Nebo naopak po umytí vlasů šamponem použijte olej pro uhlazení konečků vlasů a pro dodání lesku. Funguje to skvěle, oleje a másla stejně jako silikony uhlazují a vyhlazují vlasy, dodávají jim lesk a hebkost.