Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lopuchový olej na tělo i vlasy

Lopuchový olej na tělo i vlasy Ačkoliv je lopuch hojně rozšířená bylina a mnoho lidí ji považuje za plevel, má skvělé léčivé a hojivé účinky na celý organismus i pokožku.
Martina Koubová
3,9 5
13

Přejít na sekci článku:

Lopuch proti padání vlasů

Lopuch proti padání vlasů zdroj: shutterstock.com

Nadměrné padání vlasů, vysoká lámavost a nezdravý vzhled nejsou dány jenom postupujícím věkem a hormonálními změnami, ale také každodenní zátěží, kterou na vlasy vytváříme: fénování, žehlení, barvení, styling… to vše se na vlasech musí někde projevit. Pokud některým nebo dokonce všemi způsoby vlasy zatěžujete, zařaďte do své pravidelné péče lopuchový olej. Podporuje totiž odolnost vlasů vůči třepení a padání, posiluje vlasový kořínek, vyživuje jej a zlepšuje růst i celkovou kvalitu vlasů. Nejenom, že po lopuchovém oleji budete mít pevnější a lesklejší vlasy, ale také budou na pohled i na dotek zdravější.

Pro péči můžete zvolit doma vyrobený lopuchový macerát nebo sáhnout po lopuchovém oleji smíchaném dle zásad tradiční ruské medicíny s dalšími bylinkami. Například lopuchový olej s kopřivou působí na zdraví vlasů a současně eliminuje výskyt lupů, lopuchový olej v kombinaci s měsíčkem zklidňuje vlasovou pokožku, zatímco lopuchový olej s propolisem pokožku aktivně hojí. Jednou dvakrát týdně si dopřejte zábal se zvoleným vlasovým olejem. Olej zahřejte ve vodní lázni na teplotu těla a vetřete ho do vlasové pokožky a ke kořínkům vlasů. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit nejméně hodinu, nejlépe před celou noc. Olej poté vymyjte vlažnou vodou a jemným šamponem. Pravidelná aplikace oleje zanechá vlasy silnější, odolnější a krásně lesklé.

Související produkt
Šampon na normální a suché vlasy s lopuchovým kořenem 250 ml
Argital / 378 Kč
Šampon s obsahem zeleného jílu a extraktu z lopuchového kořene šetrně myje vlasy a pečuje o ně díky kvalitním přírodním složkám. Je vhodný na normální i suché vlasy a dodává jim objem a lesk.
Detail produktu