Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder Barva Hairwonder dodá vlasům světlou medovou barvu a zároveň obsahuje hennu.
Mája Ráblová
4,8 5
27

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Asi deset let jsem si barvila vlasy hennou. Když jsem se to s ní řádně po pár použitích naučila, výsledek byl vynikající. Vlasy pevné, lesklé, rychle rostoucí, krásná barva s parádními odlesky, … ale.

Ale jelikož henna neumí vlasy zesvětlit, a moje XX chromozomy byly znuděné z několikaletého barvení ve stále podobných odstínech, zvolila jsem Hairwonder. Takže i přes všechny hennařské výhody jsem se přiklonila k částečné chemii, abych upustila od své přirozené středoevropské hnědé a vlasy zesvětlila na medovou.

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Nechci být nafoukaná, ale podle mě jsem nejlepší možný trenažér právě pro tyto případy. Vlasy mám celý život suché, pokožku extrémně citlivou, v délkách zbytky henny, sem tam první bílé vlasy a navíc se nerada s něčím dlouho mořím.

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Hairwonder nabízí převážně přirozené odstíny od studené blond přes světle zrzavou po oříškově hnědou a mahagon až po černou. Jinak řečeno, nenajdete v jejich vzorníku fialovou, modrou ani červenou. Ve chvíli, kdy se definitivně rozhodnete pro konkrétní odstín (běžně vyberete minimálně dva), zakoupíte v krabičce:

  • Lahvičku A = aktivátor (s obsahem peroxid vodíku) - 40ml
  • Tubu B = dlouhotrvající barvu - 40ml
  • Ochranné rukavice (pevné, netrhající se)
  • Fixační kondicionér Colour Fix - 20ml
  • Návod v jazykových mutacích včetně češtiny
Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Postup je poměrně jednoduchý. Tubu B prorazíme víčkem a obsah vytlačíme do lahvičky A. Poté chvilku silněji protřepáváme, dokud nevznikne jednotná směs. Ustřihnout/odlomit vršek aplikátoru a jedeme. Barva přijde (jako běžné barvy) na suché neumyté vlasy, tedy umyté být mohou pokud jste si 100 % jisti, že váš šampon nebo kondicionér neobsahuje žádné silikony, ropné deriváty atd. Stejně tak by dobrému výsledku barvení zabránil i nános stylingových přípravků (lak, vosk, tužidlo, gel, ...), které je nutné před barvením vyčesat nebo vymýt.

Pak už jen za pomoci lahvičky jedeme po pěšinkách a buď kadeřnickou štětkou nebo přiloženými rukavicemi roztíráme barvu. Pro mé vlasy po ramena mi tak tak vystačí jedno balení, kdy ke konci vyklepávám poslední zbytky barvy z lahvičky, abych obarvila opravdu vše. Proto, pokud neplánujete dobarvovat jen odrosty, vlastníte velmi husté nebo delší vlasy, kupte raději balení dvě.

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Barvu nechávám na vlasech 30 až 35 minut. U blond odstínů je výrobcem doporučena maximální doba působení 45 minut. Přibalený fixační kondicionér nepoužívám. Obsahuje ropné složky (Paraffinum Liquidum/Mineral Oil) a další zbytečnosti, které raději nahradím svým vlastním kvalitním kondicionérem (osobně doporučuji Eliah Sahil kondicionér). Zároveň se mi nikdy nestalo, aby se mi barva ve vlasech neuchytila a po pár mytích se vymyla. Takže pokud máte kamarádku (kterou nemáte moc rádi), můžete kondicionér věnovat jí, vlasy po něm jsou totiž krásně lesklé a jemné.

A výsledek? Nedělejme si iluze, vlasy nebudou po barvení kvalitnější než před barvením. Jsou trochu sušší, ale neelektrizují a ani konce se netřepí. Barva je krásně jednolitá, zářivá, odrosty ani šediny nejsou nijak patrné a vlasy jsou i na omak zdravé. Pokud někdy přemýšlíte, že své kštici dopřejete nějakou masku nebo zábal, po barvení je ten nejvhodnější čas! Vlasy dostaly totiž řádně zabrat. A proto budou teď i žíznivější po výživě a to ať už oleji, másly nebo maskami. Za sebe doporučuji klasiku - zábal z kokosového oleje, který pak vymyjeme. Osvědčilo se mi vetření pár kapek kvalitního arganového nebo šípkového oleje do ještě vlhkých vlasů a pak už jen nechat uschnout. Pro udržení textury bez zatížení doporučuji čistý Aloe vera gel, uhladí strukturu vlasu a podpoří vlny, objem i přirozený lesk účesu a zároveň vlasům dodá vláhu. Poslední krok je už se pouze těšit z výsledku a odhánět případné lichotníky :).

Recenze: Barva na vlasy (medium golden blond) od Hair Wonder

Osobní tip č. 1: Vlasy nečešte pokud jsou mokré. Mají tendenci se v tomto stavu lámat a trhat. Když nelze jinak, použijte kančí kartáč. Má štětiny ohebné a tím pádem vlasy nepřetrhává ani nevytrhává. Po barvení zkuste vlasy alespoň pár dní nezatěžovat stylingovými přípravky ani tepelnou úpravou.

Osobní tip č. 2: Pár dní před a pár dní po barvení dopřejte vlasovým cibulkám výživu zevnitř. Do jídla přidejte kvalitní tuky. Dýňový olej, konopná, lněná, hořčičná a dýňová semínka, sezam a oříšky.