Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šampon Faith in Nature Citron a Tea Tree

Recenze: Šampon Faith in Nature Citron a Tea Tree Šampon s citronem a čajovníkem od britské značky Faith in Nature využívá sílu éterických olejů, příjemně voní a je vhodný i pro mastící se vlasy.
Pavlína Klaudová
4,4 5
8

Recenze:Šampon Faith in Nature Citron a Tea Tree zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Mám ráda citrusy. Jsou svěží, umí zvednout náladu a čistit hlavu. V případě tohoto šamponu to platí doslova. Britská značka Faith in Nature patří na našem trhu k těm levnějším, ale vyzkoušet se má všechno. Protože ne vždy vypovídá vysoká cena o dobré kvalitě. Mám poměrně dost se mastící vlasy, takže uvítám cokoli, co jim pomůže, aby to maštění aspoň trochu vzdaly. Navíc mají sklon k tomu, že ačkoli jsou poměrně silné, špatně drží objem. Jednu dobu jsem z určitého zoufalství zkoušela i “no poo” metodu. A tak jsem si řekla, že Faith in Nature citron a tea tree zkusím, protože se mi zdály jako dobrá kombinace. Oba totiž mají odmašťující účinky. Vlasy byly po prvním umytí hebké, lesklé, držely tvar, splnily se i moje představy o objemu, vlasy vydržely hezké a nemastné tři dny.

Pokus č. 2

Třetí den jsem je podrobila pokusu č. 2. Možná, kdybych počkala do čtvrtého dne, zkušenost by se opakovala a vlasy by byly stejně hezké a nemastné, nevím. Po druhém pokusu bylo ale vše při starém a ani objem už nebyl takový jako předtím. Třeba jsem udělala chybu, protože jsem nepočkala. A nebo mám prostě už jenom moc rozmazlené vlasy z ájurvédských produktů.

Další dojmy

Můj sklon k méně pěnivým nebo nepěnivým věcem má také za následek to, že ačkoli nebyl šampon po nanesení nepříjemný ani vůní, ani pocitově na vlasech, na mě prostě moc pění. Dokázala bych si v něm představit nějakou méně pěnivou složku, než jakou je Ammonium laureth sulfate. Naopak těm, kteří mají rádi hodně pěny, protože prostě bez ní nemohou být a jedině tak si jsou jistí, že budou mít krásně čisté vlasy, to vadit určitě nebude. Určitě musím ocenit, že složení šamponu je spíše z těch lepších. Velmi se mi líbí použití aromaterapeutických komponentů a mix citrusů s tea tree, protože jeho vůně je nevtíravá, svěží, neagresivní a určitě je vhodná pro obě pohlaví.

Tento šampon může být zajímavým pro ty, kteří s přírodní kosmetikou teprve začínají a nechtějí extrémně radikální změny, například se nechtějí vrhat do “no poo” metody nebo si prostě nedokáží představit svůj život bez pořádné pěny, protože bez ní to není ono. Určitě bych od jeho vyzkoušení nijak neodrazovala hlavně proto, protože je poměrně zajímavý složením éterických olejů, vůně je příjemná a může si najít své věrné fanoušky, kteří ho nejen díky tomu budou milovat.