Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šampon Faran pro všechny typy vlasů (levandule- meloun)

Recenze: Šampon Faran pro všechny typy vlasů (levandule- meloun) Levandulový šampon Faran pro všechny typy vlasů dodá i jemným rychle plihnoucím vlasům objem a omezí jejich nadměrné maštění.
Martina Koubová
5,0 5
6

Recenze: Faran pro všechny typy vlasů (levandule- meloun) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Levandule je pro mě synonymem léta. Proto obzvlášť v tomhle horkém letním počasí vyhledávám její lehce kořeněnou uklidňující vůni. Nejvíce oceňuji ty produkty, které vás do věrné vůně téhle fialové květiny zahalí na co nejdelší dobu. Nemusíte ani používat parfém, který se do tohoto parného počasí vlastně ani nehodí, a budete vonět jako rozkvetlé levandulové pole… Je fajn namazat se například levandulovým tělovým mlékem, ale ještě mnohem lepší a hezčí je, když vám po levanduli voní vlasy. Ale levandulový šampon nebývá moc běžný, přesto se mi povedlo na jeden narazit. Našla jsem šampon Faran s vůní levandule a melounu.

Šampon pro všechny typy vlasů Faran má kromě krásné ovocné letní vůně s kapkou levandule několik dalších výhod. Jako všechny produkty této značky, šampon neobsahuje ani kapku vody. Za svoje peníze tak dostanete maximum účinných látek a žádnou vodu, ta je v tomto případě nahrazena šťávou z Aloe vera. Aloe má výrazné zklidňující účinky na vlasovou pokožku, navíc ji hydratuje, vyživuje a podporuje růst nových vlasů. Aloe šťáva v kombinaci s rostlinnými tenzidy lehce pění, vlasy perfektně umyje, ale nedráždí ani nepřesušuje pokožku hlavy.

Kromě výživného Aloe obsahuje šampon také olivový a jojobový olej. Ty vlas zacelují, uhlazují jeho strukturu a současně dodávají živiny vlasové cibulce. A o tu krásnou letní vůni se stará samozřejmě éterický olej z levandule a také z citronové trávy. Éteráky díky svým antibakteriálním schopnostem chrání vlasovou pokožku před záněty a mírní riziko vzniku lupů. Vůně éterických olejů je jemná, ale z vlasů je cítit ještě dlouho po umytí, což se mi velice zamlouvá. První den je intenzivní, druhý den již o trochu slabší, ale z vlasů je pořád cítit.

Recenze: Šampon Faran pro všechny typy vlasů (levandule- meloun)

Levandulový šampon nijak výrazně nepění, ale i tato malá pěna bohatě stačí pro důkladné umytí vlasů hned na první pokus. Zanechá vlasy jemné, nevržou a lze je snadno rozčesat i bez pomoci kondicionéru. I přes nižší pěnivost není ale třeba na vlasy aplikovat velké množství šamponu, stačí jej trocha zhruba o velikosti vlašského ořechu a malinko jej v dlaních naředit s vodou. I relativně malá lahvička o 220 mililitrech šamponu vám na vlasy po ramena vydrží téměř dva měsíce mytí ob den.

Při prvním ohledání šamponu mě trochu zarazila přítomnost olejů, dle mého se do šamponu pro všechny typy vlasů prostě nehodí. Sama mám jemné snadno se mastící vlasy, takže jsem se bála zvýšeného maštění, plihnutí a podobně. Překvapivě, nic takového se nekonalo, spíš naopak. Levandulový šampon zanechá vlasy krásně jemné a vzdušné. Dokonce mi přijde, jako by získaly na objemu a díky Aloe vera se více lesknou.

Celkově jsem s levandulovým šamponem nadmíru spokojená. Za prvé tu je ta krásná vůně, která s vámi vydrží skoro dva dny, za druhé jemné lesklé a nadýchané vlasy po umytí. A už opravdu věřím, že tenhle šampon může být vhodný pro všechny typy vlasů právě díky Aloe šťávě.