Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nová minerální kosmetika ZAO otestována!

Nová minerální kosmetika ZAO otestována! Minerální dekorativní kosmetika ZAO má neuvěřitelně širokou škálu barev a odstínů, zaujme i znovuplnitelnými bambusovými obaly.
Lucie van Koten
4,7 5
26

Nová minerální kosmetika ZAO otestována! zdroj: biooo.cz

Nová minerální dekorativka ZAO budí úžas. Kromě úžasných barev totiž láká na krásné dřevěné obaly a EcoCert. Jelikož jde o značku novou, jež na český trh přistála doslova před pár týdny, chybí o ní informace i recenze. A tak jsme se jaly prozkoumat většinu ZAO výrobků pod drobnohledem, abychom vám zprostředkovaly alespoň první dojmy.

Vyzkoušeno za vás

Testování je zodpovědná věc, přesto jsme se do toho s radostí pustily. A s radostí oznamujeme, že přichází kosmetika, která se nebojí netradičních barev, staví na kvalitních pečujících složkách a maximálním efektu. Ale hezky popořádku...

Třpytivé/matné oční stíny - jak už je z názvu jasné, třpytivé stíny obsahují jemný shimmer, který je v jedné vrstvě sotva rozpoznatelný, postará se však o krásné rozjasnění. Bílé a světle béžové odstíny jsou tím nejlepším rozjasňovačem vnitřních koutků, na který jsme v poslední době narazily. Matné odstíny jsme si zase oblíbily zvláště na kouřové líčení. Tady zaujmou výbornou pigmentací.

Krémové oční stíny - v porovnání s kompaktními stíny patří mezi méně oblíbené, zřejmě kvůli konzistenci, kterou si pamatujeme z dob dávno komunistických. Tedy hutná, mastná konzistence, která se špatně nanáší a ještě hůře roztírá. A slévá se do linek. Se ZAO však můžete zůstat naprosto v klidu, nic mastného vás nečeká. Místo hutné konzistence vás čeká lehký stín působící až sametovým dojmem.

Nová minerální kosmetika ZAO otestována!

Tekuté oční linky - drží jako přibité. Doslova. Jakmile zaschnou, nemusíte se bát drolení, opadávání či rozmazávání. Chválíme také tenký štěteček, se kterým se snadno vykreslí i ta nejtenčí linka.

Řasenka pro větší objem - řasenka má základní kartáček, který svým tvarem ani neurazí ani nenadchne, naopak by se dalo až říct, že jsou štětinky malé a pro dnešní dobu nevýrazné. Možná ale díky tomu vezmou každou řasu včetně těch nejkratších. Řasenku tak ocení každý, kdo chce přirozený vzhled bez efektu mrkající panenky. Nakonec snad jen dodáme, že se nám řasenka nijak nerozmazávala a nedrolila.

Hedvábný minerální make-up - chválíme moc. Chlubí se výbornou krycí schopností a přívětivými barvami, můžete si vybírat dokonce ze šesti odstínů. Od zcela transparentní vhodné pro všechny odstíny pleti, přes růžové a žluté podtóny, až po ten padnoucí tmavé a opálené pleti. Minerální make-up ZAO je navíc tak jemný, že netvoří na obličeji pudrovou masku.

Tekuté make-upy - ač fandíme skleněnému obalu, z něhož make-up nabíráme špachtličkou a roztíráme štětcem, pozor ovšem na odstíny. Bledulky výběrem hodně světlých odstínů moc nepotěšíme, pokud by měl být fototyp české ženy zobecněn, většina z nás by balancovala mezi odstíny 701 Ivory, 711 Light Sand a 710 Light Peach.

Nová minerální kosmetika ZAO otestována!

Minerální bronzery - podle nás jsou hlavním tahákem celé značky. Od krásně béžových a zlatavých odstínů po tmavě hnědý Chocolate, s nimž si vyhrajete zvláště při stínování obličeje. Bronzery mají výbornou pigmentaci a ač jde o minerální lahůdku, vysušené pleti se bát nemusíte.

Za zmínku pak stojí speciální matující bronzer, jenž kryje jako make-up, matuje jako pudr ale pracuje se s ním jako s bronzerem. Je zcela bez shimmeru, jednou vrstvou jím tak lze poprášit celý obličej. Není to sice volba pro bledulky, olivový typ pleti v něm však najde velkého multifunkčního pomocníka kdykoli, kdy bude potřeba dodat šmrnc a barvu!

Tekutý rozjasňovač - nás hodně překvapil na první pohled naprostou absencí shimmeru. Tahle tubička působí spíše jako korektor, jakmile jej však nanesete, splní svou rozjasňující funkci skvěle. Mohou za to jak jinak velice jemně namleté minerální pigmenty. Rozjasňovač je k dispozici ve třech různých odstínech, přičemž podle nás nejlépe sedí ten ve světlounkém odstínu Sand. Perfektně se přizpůsobí odstínu pleti a nezalézá do vrásek.

Lesky a laky na rty - Lesky na rty hodnotíme pozitivně, hydratují, nelepí a rtům dodají svůdný lesk. Ještě více nadšené jsme však z laků na rty! Jsou sice jen ve čtyřech barvách, na rtech však drží dlouhou dobu bez chybičky, čímž předčí i rtěnky, nerozpíjejí se ani nedělají mapy. Tleskáme!

Nová minerální kosmetika ZAO otestována!

Značka ZAO si teprve místo na kosmetické výsluní prodírá, jsme ale přesvědčeni, že uspěje. 100% přírodní certifikované složení společně se širokou nabídkou barev a množstvím pečujících složek nemůže neuspět.

A kromě krásného designu neničíme přírodu. Ekologický bambusový obal je u většiny výrobků navržen tak, aby se dal vždy snadno znovu doplnit a nebylo tudíž potřeba stále nových plastových lahviček, které jsou obrovskou zátěží pro životní prostředí. ZAO razí myšlenku, že stejně jako je chráněna naše pleť a krása, tak i příroda kolem nás.

Související produkt
Minerální matující bronzer 346 Bright Complexion 15 g bambusový obal
ZAO / 656 Kč
Matný bronzer ve světlém odstínu podtrhne přirozené kontury vaší tváře a rozzáří váš vzhled. Díky zapečené konzistenci a minerálním pigmentům je velice lehký a jemný.
Detail produktu