Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cestovní nemoci

Cestovní nemoci zdroj: shutterstock.com

Zná to asi většina z nás. Celý rok se těšíme na naši vysněnou dovolenou, často máme koupený first minute už koncem listopadu a od začátku nového roku odškrtáváme dny v kalendáři a představujeme si, jak se válíme na pláži. Ovšem, když nastane samotný den D, čili odjezd na dovolenou, často nás zachvátí panika a dostáváme se do velkého stresu. Bojíme se, že jsme na něco zapomněli, jak to doma naši mazlíčci nebo květiny jen pod dohledem sousedů zvládnou a představujeme si v hlavě nejhorší možné scénáře toho, co by nás mohlo na dovolené postihnout.

I když si na dovolenou jedeme primárně odpočinout, a to se nám většinou už jen díky změně místa a vybočení z každodenního stereotypu podaří, pro naše těla je přesun na dovolenou a mnohdy i samotný dovolenkový pobyt stresovou záležitostí. Nějakou dobu proto trvá, než se vůbec nastartuje odpočinkový režim. Ale i po tom, co jsme cestu do naší vysněné destinace zvládli bez větších obtíží, nám může dovolenou znepříjemnit pár zdravotních komplikací.

Přejít na sekci článku:

Cestovní horečka

Cestovní horečka zdroj: shutterstock.com

Cestovní horečku si sem tam zažijí i ti nejostřílenější cestovatelé. Natožpak ti sváteční, co si mohou dovolit na delší dobu vycestovat jen jednou v roce. Každý ji prožívá trochu jinak. Někdo má bolesti břicha, které mohou končit až zvracením, jiní noc před odjezdem nemohou usnout. Pro všechny je však společným jmenovatelem zvýšená nervozita, kvůli které se pak osopujeme na rodinu kvůli každé maličkosti, chytají nás panické záchvaty a máme žaludek stažený tak, že nemáme na jídlo ani pomyšlení. Jak si pomoci přírodně, bez toho abychom organismus zbytečně zatěžovali konvenčními léky?

Bylinné čaje – mátový a meduňkový čaj vám pomůže vyřešit problém s usínáním, uklidní žaludek a zmírní i případné bolesti hlavy.

Bachovky – s cestovní horečkou vám může pomoct také Bachova květová terapie. Univerzálně na veškerý stres a zátěžové situace působí Krizová esence. Je vhodná pro celou rodinu i pro ty nejmenší a můžete s ní ulehčit cestování i vašim čtyřnohým miláčkům. Přímo na míru cestovní horečce je namíchaná Kombinovaná esence obavy z cestování. Její účinky podpoří Roll-on Antistres Les Fleurs de Bach.

Aromaterapie – vůně levandule a heřmánku uklidní pocuchané nervy a usnadní usínání. Doma můžete klasicky nakapat olej do aromalampy nebo přidat pár kapek do relaxační koupele před usnutím. Pro podpoření účinků můžete použít navíc Saloos Roll-on Antistres a polštář provonět Air sprejem s vůní levandule.