Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cestovní nemoci

Přejít na sekci článku:

Jet lag

Jet lag zdroj: shutterstock.com

Neboli pásmová nemoc postihuje většinu cestovatelů, kteří se přesouvají letadlem přes více než dvě časová pásma. Tělu se tak rozhodí přirozený biologický rytmus a nějakou dobu trvá, než se zase zpátky zajede. Jet lag je typický především problémy se spánkem, zvýšená únava přes den, nevolnost, trávicí obtíže, dezorientace a podrážděnost. Tělo se s tímto problémem vypořádá většinou samo během tří dnů, ale chceme se ochudit o tři dny dovolené a následně se potom doma stejně tak dlouho vzpamatovávat?

Hned po příjezdu je vhodné přizpůsobit se lokálnímu času. Pokud je právě den, tak ať jste sebevíc unavení, nechoďte spát. Nastavte si na hodinkách aktuální čas a jděte spát podle až ve vaši obvyklou dobu. Abyste se trochu probrali, užijte si procházku na sluníčku, které vám trochu dobije energii a dá vašemu tělu signál, že je opravdu den, i když si podle starého režimu myslí opak a přirozeně srovná biologický rytmus.

Hydratace – je velmi důležité nezapomenout na pitný režim. Při změně režimu je tělo zmatené a nemusí pociťovat ani hlad ani žízeň. Březová šťáva doplní ztracené vitaminy a minerály, pomůže vám lépe se vyrovnat s přestálým stresem a navíc vás skvěle osvěží a dodá energii, abyste vydrželi do večera neusnout.

Kozlík lékařský – vám pomůže večer, když máte naopak problém s usínáním, protože tělo si postaru myslí, že je den. Pomůže také zmírnit nepříznivé účinky stresu, uklidní podrážděné nervy a utiší vytrvalé bolesti hlavy.

Bachovky – v Bachových esencích můžete najít pomoc na každý problém, stejně tak na Jet lag. Přes den po příjezdu použijte Roll-on Energie a podpořte jeho účinek Kombinovanou esencí na vyčerpání.

Aromaterapie – ke spánku vás podobně jako den před odjezdem ukolébají uklidňující vůně, například Saloos Roll on sladké spaní.

Péče o pleť – cestování v klimatizovaném letadle, stres a rozhození biorytmu se může negativně podepsat i na stavu pleti. Dopřejte pleti speciální antistresovou péči a zbavte ji nepříjemného pnutí začervenání a přesušenosti. Les Fleur de Bach Anti-stress má celou kosmetickou řadu pro péči o tělo i obličej, která je zaměřená na zmizíkování stop po stresu a rozmazlí vaše tělo od hlavy až po konečky prstů na nohách.

Související produkt
Roll-on energie 10 ml
Les Fleurs de Bach / 358 Kč
Speciální mix Bachových květových esencí působí harmonizačně a nabízí pomoc v přechodném období únavy, při změnách počasí nebo při ztrátě energie a únavě.
Detail produktu