Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Weleda Ovesná regenerační kúra

Recenze: Weleda Ovesná regenerační kúra Ovesnou regenerační kúru Weleda můžeme nechat 10 minut působit a poté vymýt, nebo použít jako bezoplachovou péči.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Ovesná regenerační kúra Weleda zdroj: biooo.cz

Pokud máte suché a poškozené vlasy, tak určitě víte, alespoň tak nějak všeobecně, jak na ně. Výživné šampony, regenerační masky, uhlazující oleje a olejové zábaly. Hlavně hodně oleje, v zábalech, v šamponech, ve stylingu. Olej kokosový, makadamiový, arganový... ty patří v současnosti ve vlasové péči mezi ty nejvíc trendy. A nebo to můžete zkusit jinak, jednodušeji.

Weleda na to jde od pole. S jojobovým, rakytníkovým a kokosovým olejem, bambuckým máslem a především s ovsem. Seznamte se s Ovesnou regenerační kúrou. Výživnou maskou s přírodním složením a certifikátem Natrue, která vlasům vrátí lesk a hebkost, vyživuje a hydratuje, uhlazuje a zjemňuje hrubý povrch poškozených vlasů. To vše bez zatížení a zbytečné mastnoty.

Maska má na první pohled velmi hustou konzistenci, asi jako přírodní máslo nebo hodně hutný krém. Při vytlačení z tuby to alespoň tak hutně vypadá. Po rozetření v dlaních se ovšem ukáže další stránka této masky. Je neskutečně lehká, tak nenápadně hutná, snadno se roztírá a aplikuje na vlasy. Po aplikaci na vlasy dojde ke zvláštnímu úkazu. Víte, jak hutné chemické masky se silikony mají takový klouzavý efekt a hlavně při smývání vytváří na vlasech až neprodyšný povrch, který je blemtavý a z vlasů jde opravdu špatně umýt? Tak taková Weleda není, maska se totiž do vlasů z velké části vsákne a na vlasech skoro nic nezbude. Tu špetku, která na povrchu vlasů zůstane, umyjete prvním proudem vody.

Weleda Ovesná regenerační kúra

Stačí nanést, nechat působit deset minut a smýt snadno vodou. Po použití nejsou vlasy příliš klouzavé nebo nějak neskutečně jemné, ale jsou na první pohmat zacelené a hladší. Jdou snadno rozčesat a vlasy jsou i na pohled zdravější a hezčí. Maska vůbec nezatěžuje vlasy, naopak je nechává nadýchané a jemné. Pokud máte opravdu poškozené vlasy, tak masku můžete použít i jako bezoplachovou péči. V takovém případě opravdu malé množství masky rozehřejte v dlaních a poté aplikujte do mokrých nebo vlhkých vlasů. Maska takto uhladí neposedné vlasy a zabrání elektrizování. Po chvíli se do vlasů vsákne a ani nebudete vědět, že jste do vlasů něco mazaly.

Maska voní podobně jako ovesný šampon od Weledy, je to taková jemná přírodní vůně, která není vůbec výrazná a ani z vlasů není cítit. A teď proč vlastně ten oves... proč je oves tak skvělý pro poškozené vlasy? Obsahuje totiž vlákninu, která proniká do struktury vlasů a posiluje je zevnitř. Tím se odlišuje od všem možných olejů, které zůstávají na povrchu vlasů a pouze ho uhlazují a dodávají lesk. Díky tomu je kúra Weleda vhodná pro opravdu poškozené vlasy, které pomáhá zacelit zvnitřku. Delším a pravidelným užíváním tak navrací poškozeným vlasům krásu a zdraví.