Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Überwood: 100% přírodní vlasová kosmetika z Durynského lesa

Produkty od Uberwood zdroj: Uberwood

Historie německé značky Überwood sahá až do roku 1940 - tehdy zakladatel Robert Schmidt vyvinul první bylinnou vodu z ručně sklízených květin, bylin a listů z oblasti Durynského lesa, kde se také rodinné sídlo firmy nachází. 

Zrozeno v zeleném srdci Německa

Durynská oblast se z více jak jedné třetiny skládá z lesa, právem je tedy nazývána zeleným srdcem Německa. A právě zde firma Gebr. Ewald GmbH vyrábí a neustále inovuje své produkty pro péči o vlasy, v čele již se 4. generací rodu Ewaldů. Jejich produkty v sobě pojí jedinečné přírodní účinky extraktu z borovice a inovativní obaly šetrné k životnímu prostředí.

Výrobní závod Schleusingen je přes den téměř ze 100 % zásobován výhradně sluneční energií, vyhřívání budov pak probíhá pomocí ekologické štěpky (dřevitého odpadu). 

Odhalte prastarou sílu borovic

 • Všechny produkty jsou certifikované podle přísných kritérií NATRUE. Neobsahují mikroplasty, syntetická barviva, silikony, parfemace ani minerální oleje a jsou 100% veganské.
   

 • Klíčovou ingrediencí Überwood je extrakt z borovicového jádra obsahujícího asi 80 látek, včetně flavonoidů, éterických olejů, aminokyselin či stopových prvků žádoucích pro jejich antibakteriální účinky.
   

 • Tento blahodárný extrakt je součástí všech jejich výrobků. Pečuje o vlasy a zklidňuje podrážděnou pokožku.
   

 • Podle zaměření produktových řad je pak extrakt obohacen ještě např. o extrakt z břízy, kopřivy nebo maté.

Produkty na vlasy od Uberwood

Obsahem to nekončí

Borovice je dobrá pro tebe i pro životní prostředí.” Tak zní heslo značky, pro kterou není důležitý pouze obsah produktů, ale také jejich obal, který šetří zdroje.

Jádro borovicového dřeva není přítomno pouze ve složení přípravků na vlasy, ale také v obalu z inovativního polywoodu. Díky tomuto materiálu je při výrobě ušetřeno až 40 % ropy! 

Veškeré dřevo potřebné jak k výrobě šamponů, tak obalů pochází pouze z udržitelného lesnictví, k výrobě polywoodu navíc stačí vysoce kvalitní hobliny vzniklé jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu, tudíž není zapotřebí další těžba dřeva. 

Obaly z polywoodu lze navíc bez problému recyklovat pomocí tříděného odpadu.  

Proč si kousek lesa přinést i domů?

 • Bez silikonů

 • Bez parabenů

 • Bez syntetických barviv a parfemací

 • Bez mikroplastů a minerálních olejů

 • 100% vegan

 • Bez testování na zvířatech (Cruelty Free)

 • Certifikace

 • Dermatologicky testováno

 • Ekologicky šetrné obaly

Vyzkoušeno na vlastní vlasy:

Produkty na vlasy od Uberwood

Regenerační šampon pro normální a poškozené vlasy

Jelikož mé vlasy nedávno prošly odbarvováním, potřebují větší péči, zejména dostatečnou hydrataci. Domnívala jsem se, že regenerační šampon bude ideální a s nadšením jsem s recenzí souhlasila. Na první pohled mě zaujala balení produktů z polywoodu s minimalistickým motivem symbolu borovice, která je omen nomen této značky.

Šampon jsem zatím používala pravidelně cca 3 týdny. Čím mě opravdu dostal, je jeho překrásná vůně. Zanechá vlasy nádherně svěží a provoněné. Kromě toho mé vlasy získaly na objemu a po umytí zůstaly hezky oživené a zářivé zhruba 4 dny. 

Mně osobně víc vyhovovalo používat šampon s kondicionérem než šampon samotný, ale to už je zcela individuální záležitost a také hodně záleží na typu vlasů. 

Regenerační šampon pro normální a poškozené vlasy od Uberwood

Kondicionér pro barvené vlasy pro zářivou barvu a lesk

Kondicionér pro barvené vlasy pro zářivou barvu a lesk od Uberwood

S kondicionérem jsem byla také spokojená. Je řidší, než jsem zvyklá, hezky se nanáší, příjemně sladce voní a lehce se vymývá - není nutné ho oplachovat dlouho jako jiné kondicionéry. Vlasy zanechává opravdu hebké, jemné a snadno rozčesatelné. 

Závěrem bych ještě vyzdvihla jako velké plus to, že šampon ani kondicionér nevymívají barvu (s čímž osobně dost často bojuji) a také dostatečně velké balení, které vám dlouho vydrží, i když myje celá rodina. Sečteno podtrženo, za mě určitě spokojenost. :)