Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní péče o vlasy: chraňte a vyživujte!

Zimní péče o vlasy: chraňte a vyživujte! Přílišný chlad vlasům ani pokožce hlavy nesvědčí. Proto je potřeba o ně pečovat více než kdy jindy.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Zimní péče o vlasy: chraňte a vyživujte! zdroj: unsplash.com

Zimní sezóna je skvělá pro různé sportovní radovánky a pořádný velký hrnek svařeného vína. Ale není to nic dobrého pro naši pleť a vlasy. Těm přílišný chlad, kterému se, ať chceme nebo ne, nevyhneme, zrovna nesvědčí. Vlasy jsou v zimně silně namáhané, a proto je potřeba o ně pečovat více než kdy jindy.

Proč potřebují naše vlasy v zimě extra péči?

V zimním období je pro naše vlasy těžší udržet správnou vlhkost, a proto se stávají křehčími, mají tendence k lámání a třepení, navíc jsou náchylnější k tomu, aby více elektrizovaly. Daleko více se nám také objevují všemi nenáviděné lupy, pokožka má tendenci příliš vysychat a více bojujeme s padáním vlasů. Prostě zima není pro naši hřívu zrovna ideální a je pro ni potřeba najít tu správnou péči. Ta ji dokáže ochránit i při těch nejnepříznivějších povětrnostních podmínkách.

Chraňte a vyživujte!

Sebekrásnější vlasy nejsou jen záležitostí genetiky, ale musíme se o ně také vhodně starat. Ať už to děláte s menší nebo větší pravidelností, určitě se to vyplatí. Jste-li no poo, low poo anebo používáte klasické mainstreamové šampony, není to jen o nich. A je druhotné, jestli máte vlasy, které se mastí, jsou suché anebo potřebují specifické zacházení kvůli tomu, že si je barvíte. Jejich společnými jmenovateli jsou totiž ochrana a výživa.

Olejová péče, která se postará o jejich jemnou strukturu, ochranu a dodá jim správnou hebkost, to je to, oč tu běží. Ať už si vyberete jakýkoli z našich kvalitních rostlinných olejů, neprohloupíte. Můžete je vtírat přímo do zničených vlasů anebo použít na různé zábaly či masky. Ještě jste nezkoušeli profesionální bio vlasovou péči a máte strach, že nebude tak účinná jako ta konvenční? Nic se nebojte, změna šamponu vám jen prospěje. Silikony a syntetické parfemace totiž nejsou pro vaši hřívu zrovna to pravé ořechové. A pokud se vám točí hlava z výběru, který nabízíme, zkuste sáhnout třeba po osvědčené Weledě.

Zamezte padání!

Trápí-li vás padání vlasů, můžete zkusit některý z ájurvédských bylinných přípravků nebo éterické oleje. Kombinace vnitřní a vnější péče je nejlepším možným řešením, je-li tento problém způsobený změnami ročních období. Posilujte odolnost vlasové pokožky, dopřejte jí prokrvující masáž, která stimuluje růst nových vlasů. Éterické oleje si můžete přimíchat do henny, pokud se jí barvíte anebo si z ní udělejte jenom zábal, který vaše vlasy posílá a dodá jim krásný lesk.

Dopřejte svým vlasům relaxaci!

Když jsme unavení, dali bychom cokoli za chvilku relaxace. A stejně je to i s našimi vlasy. Regenerace a odpočinek od přílišných nánosů všelijakých stylingových prostředků, nešetrných sušících technik, žehlení i průmyslového barvení, ale také nesprávného česání je více než nutná. Pokud nepoužíváte kondicionéry, měli byste si zvyknout na to, že svým vlasům dopřejete jednou za čas pořádnou relaxační masku nebo vlasovou kúru. Ať už ji vyrobíte z domácích surovin anebo si vyberete nějakou krásně voňavou, ekologicky šetrnou variantu od nás. My ujíždíme na více značkách, ale určitě stojí za vyzkoušení maska na vlasy od Farfally, kondicionéry od Lavery anebo Argitalu. Ten ocení obzvláště milovníci a milovnice kvality, pocházející z biodynamického zemědělství.

Kupte si správný hřeben, nestačí jenom jeden!

Věděli jste, že je poměrně důležité i to, čím si upravujete vlasy? Hřebeny jsou nedílnou součástí našich kosmetických taštiček. Nejčastěji si kupujeme plastové varianty. Jsou sice levné, ale pro vlasy nešetrné. Nejlepším výběrem jsou přírodní hřebeny a kartáče. Jedná se o dlouhodobou investici, která se vyplatí. Navíc si můžete vybrat z různých variant, které vám poskytnou efektivní pomoc při vlasové údržbě.