Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná jako šípková panenka

Krásná jako šípková panenka Šípkový olej pro krásnou pleť.
Hana Bartušková
3,8 5
4

Krásná jako šípková panenka zdroj: shutterstock.com

Regeneruje a hojí. Sjednocuje barvu a tón pleti. Omlazuje a zlepšuje elasticitu. Zklidňuje podráždění. Odstraňuje stopy únavy a stresu z pokožky. Navrací vitalitu. Působí na pigmentové skvrny. Prostě zázrak. Seznamte se s šípkovým olejem.

Zázraky na počkání sice nedostanete, ale kdo si počká... tomu trpělivost růže přinese. Stejně tak není šípkový olej zázrak, který vám vykouzlí krásnou pleť do druhého dne, ale pomalu den po dni dokáže pleť vypnout, zregenerovat a sjednotit její barevný tón. Šípkový olej má celkem hustou konzistenci a jemně načervenalou oranžovou barvu, získává se z plodů různých druhů šípků a je vhodný jako pleťový nebo tělový olej téměř pro všechny druhy pokožky. Nejvíc ale poslouží suché a stárnoucí pleti, které pomáhá navrátit mladistvou jiskru.

Šípkový olej můžete používat jako součást krémů nebo pleťových olejů. Jeho maximální účinky si ale užijete v jeho 100% čisté podobě. Pokud vám přijde, že má šípkový olej příliš hustou konzistenci, můžete si ho doma namíchat s řidším olejem, například mandlovým nebo hroznovým. Své regenerační účinky si totiž šípkový olej zachovává i při zředění jiným olejem. Šípkový olej pak nanášejte každý večer na navlhčenou pokožku a nechte vstřebat. Olej se velmi rychle vsakuje a i přes svou poměrně hutnou konzistenci je považovaný za tzv. suchý olej, který nezanechává mastnou stopu na pokožce.

Přejít na sekci článku:

Jdi k šípku a dones mi trochu oleje

Jdi k šípku a dones mi trochu oleje zdroj: shutterstock.com

Šípek je plný především vitaminu C a je považovaný za zázrak, který posiluje imunitu. Stejně tak je i šípkový olej malý zázrak, podporuje regeneraci a dodává tělu vitaminy. Přitom ale právě šípkový olej vůbec nepatří k tradičním rostlinným olejům. Zatímco například olivový olej patří ke starodávným tajemstvím a vyrábí se už celá staletí, šípkový olej se začal ve větším množství vyrábět a používat až koncem minulého století.

Pravý originální šípkový olej pochází z keře Rosa Rubiginosa nebo také Rosa Mosqueta a vyráběl se celá staletí v Chile, kde tyto keře hojně rostou. Koncem dvacátého století byly zázračné účinky šípkového oleje potvrzeny klinickou studií a olej od té doby získává stále více popularity. Dnes se vyrábí jak z tradičních keřů divoké růže z Chile, tak i z dalších druhů divoké růže, například z Rosa Canina, která je rozšířená i v Evropě. Nejkvalitnější olej se lisuje za studena ze semínek šípků, k lisování se často používají i celé šípky, olej tak získává efektivnější složení.

Související produkt
Šípkový olej, bio 20 ml
Nobilis Tilia / 204 Kč
Bio šípkový olej výborně pečuje o poškozenou pokožku, posiluje ji a pomáhá regenerovat díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminů. 
Detail produktu