Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná jako šípková panenka

3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Šípkový olej v kosmetice

Šípkový olej v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Především účinky šípkového oleje na regeneraci pokožky a hojení poškozené kůže stojí za jeho hvězdou kariérou v kosmetickém průmyslu v posledních letech. Bylo dokonce prokázáno klinickou studií, že šípkový olej redukuje jizvy a napomáhá hojení poškozené kůže. Mimo to působí i na vrásky a proti stárnutí pleti. Pokožku šípkový olej regeneruje, rozjasňuje, revitalizuje a omlazuje. Vrací jí jas a sjednocuje barvu.

Šípkový olej má také protizánětlivé účinky, hodí se tak i pro mladou problematickou pleť. Jeho anti-age účinky ho ale předurčují především jako klíčovou ingredienci v sérech, krémech a dalších přípravcích určených pro stárnoucí, zralou a suchou pleť. Šípkový olej totiž napomáhá revitalizaci pokožky, podporuje pružnost pleti a pomáhá udržovat dlouhodobě mladistvý vzhled bez vrásek a jemných linek. Hydratuje a zlepšuje elasticitu a pevnost pleti. Navíc má šípkový olej tyto účinky i při celkem výrazném zředění jinými ingrediencemi.

Je skvělý i jako součást masážních a tělových olejů. Pomáhá pokožce s regenerací a udržuje její elasticitu. Je skvělý jako pečující olej v těhotenství, kdy pomáhá jeho prevence proti vzniku strií, ale také zlepšuje vzhled již vzniklých strií, protože pomáhá sjednocovat barvu a tón pokožky. Šípkový olej také pečuje o kožní problémy, jako je ekzém, psoriáza, dermatitida nebo pigmentové skvrny.