Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná jako šípková panenka

Krásná jako šípková panenka Šípkový olej pro krásnou pleť.
Hana Bartušková
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Šípkový olej v kosmetice

Šípkový olej v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Především účinky šípkového oleje na regeneraci pokožky a hojení poškozené kůže stojí za jeho hvězdou kariérou v kosmetickém průmyslu v posledních letech. Bylo dokonce prokázáno klinickou studií, že šípkový olej redukuje jizvy a napomáhá hojení poškozené kůže. Mimo to působí i na vrásky a proti stárnutí pleti. Pokožku šípkový olej regeneruje, rozjasňuje, revitalizuje a omlazuje. Vrací jí jas a sjednocuje barvu.

Šípkový olej má také protizánětlivé účinky, hodí se tak i pro mladou problematickou pleť. Jeho anti-age účinky ho ale předurčují především jako klíčovou ingredienci v sérech, krémech a dalších přípravcích určených pro stárnoucí, zralou a suchou pleť. Šípkový olej totiž napomáhá revitalizaci pokožky, podporuje pružnost pleti a pomáhá udržovat dlouhodobě mladistvý vzhled bez vrásek a jemných linek. Hydratuje a zlepšuje elasticitu a pevnost pleti. Navíc má šípkový olej tyto účinky i při celkem výrazném zředění jinými ingrediencemi.

Je skvělý i jako součást masážních a tělových olejů. Pomáhá pokožce s regenerací a udržuje její elasticitu. Je skvělý jako pečující olej v těhotenství, kdy pomáhá jeho prevence proti vzniku strií, ale také zlepšuje vzhled již vzniklých strií, protože pomáhá sjednocovat barvu a tón pokožky. Šípkový olej také pečuje o kožní problémy, jako je ekzém, psoriáza, dermatitida nebo pigmentové skvrny.

Související produkt
Regenerační obličejový olej růže 20 ml
Saloos / 202 Kč
Růžový pleťový olej je určený především pro zralou a náročnou pleť. Obsah jojobového, šípkového a brutnákového oleje regeneruje, zatímco esenciální olej z růže pečují a dodávají stimulující aroma.
Detail produktu