Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pro všechny oleje světa...

Pro všechny oleje světa... Na co všechno používat rostlinné oleje.
Hana Bartušková
4,5 5
10

Přejít na sekci článku:

Když řešíte problém s pletí

Když řešíte problém s pletí zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Rostlinné oleje jsou také skvělými pomocníky pro péči o pleť, o jakýkoliv typ pleti. Stačí znát váš problém a vybrat si ten správný rostlinný olej. Zázraky to nejsou sice na počkání, ale když si počkáte, tak za pár týdnů až měsíců se můžete těšit na jemnější a krásnější pleť. Hlavní tajemství rostlinných olejů je v tom, že působí možná pomalu, ale o to trvanlivěji. Postupně pomáhají s různými kožními problémy a nakonec zanechají jen krásnou a dokonale normální pokožku. Přesně takovou, jakou všechny chceme.

Když nevíte coby, tak sáhněte po jojobovém oleji. Ten má totiž tu zázračnou vlastnost, že pokožku normalizuje. Mastnou pomáhá matovat a působí proti nadměrné mastnotě. Suchou zase vyživuje a navrací jí kožní maz. Je vhodný na citlivou pleť. Je výživný pro náročnou stárnoucí pokožku. Neumí toho moc, vlastně zvládne jen tu normalizaci, jen prostě namaže tak, aby to nemastilo, aby to nepnulo, aby to bylo příjemné. Ale umí to sakra dobře.

Když chcete extra péči, tak musíte zkusit šípkový olej. Ten obsahuje unikátní složení vitaminů a nenasycených mastných kyselin, které působí především na regeneraci unavené pleti. Pokožku šípkový olej revitalizuje, obnovuje a podporuje hojení. Díky tomu může pleť ráno zářit novou silou. Šípkový olej je tak vhodný pro stárnoucí pokožku, pro suchou pleť nebo i pro aknózní pleť, kterou pomáhá posilovat proti vzniku pupínků a také urychluje jejich hojení.

Když se bojíte o ucpané póry, tak to bude chtít sezamový olej. Sezamový olej je známější spíš v kuchyni, ale i pleti přinese mnoho skvělého. Má totiž úžasnou schopnost bojovat proti ucpaným pórům a černým tečkám. Má lehkou konzistenci, která snadno proniká do pokožky a pomáhá ji udržovat čistou. Bez pupínků, bez černých teček, bez ucpaných pórů. A navíc skvěle oříškově voní, jako sezam.