Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Konopný olej Delibutus

Recenze: Konopný olej Delibutus Konopný olej Delibutus díky výrazné oříškové chuti použijete ve studené kuchyni, ale neztratí se ani v pleťové péči o aknetickou nebo ekzematickou pokožku.
Martina Koubová
5,0 5
3

Recenze: Konopný olej Delibutus zdroj: biooo.cz

Konopný olej byl vlastně mým úplně prvním ryze přírodním produktem. Osypala jsem se po dermokosmetice z lékárny, skončila jsem na kožním a hledala jsem cokoliv, co mi z obličeje vyzmizíkuje ty ošklivé fleky po kortikoidech a lékárenské kosmetice. A moje volba padla na konopný olej. Má léčit poškozenou pokožku, regenerovat ji a zároveň působit i proti akné. Má lehkou konzistenci, takže se do pokožky snadno vstřebá a je vhodný i pro mastnou, smíšenou a problematickou pleť. Takže jako dělaný pro mě. Navíc, konopný olej pomáhá léčit ekzémy, olupující se zarudlou pokožku a prostě je celkově hojivý. Tenkrát mi konopný olej opravdu skvěle pomohl a zahladil všechny stopy.

Když si tak mám vybrat čistý rostlinný olej, logicky sahám po tom konopném. Mám s ním opravdu skvělé zkušenosti a je to taky trochu nostalgie. Příjemně mě proto překvapil konopný olej od Delibutusu, který jej do svého sortimentu zařadil jako novinku. Delibutus svůj konopný olej lisuje za studena tady v Čechách z čerstvých konopných semínek. Olej nevyrábí do zásoby, lisuje jej vždy čerstvý a plní ho do tmavých skleněných lahví, díky kterým si i při dlouhodobějším skladování zachová své skvělé vlastnosti.

Konopný olej Delibutus má v porovnání s jinými konopnými oleji mnohem výraznější oříškovou vůni. Olej po oříšcích navíc i chutná. Pokud jste někdy jedli konopná semínka, určitě víte, o čem mluvím. Olej má chuť jenom o trošku výraznější a jsou v něm cítit lehké tóny lískových oříšků. Je skvělý do listových salátů a hodí se i na těstoviny místo klasického olivového oleje. Jídlu dodá skvělou chuť. Přidala jsem ho i do bylinkového pesta a výsledek byl také výborný.

Recenze: Konopný olej Delibutus

Kromě dobré chuti je konopný olej zdravý, ostatně tak jako většina za studena lisovaných olejů. Je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin. Už při denní dávce jedné polévkové lžíce posiluje imunitu, metabolismus a trávení a pomáhá lépe odolávat civilizačním chorobám. Zlepšuje kvalitu vlasů i nehtů a léčí pokožku zevnitř.

Ale… konopný olej Delibutus můžete bez obav použít i na pleť. Má lehkou konzistenci a není příliš mastný, takže bych řekla, že je vhodný pro všechny typy pleti. Do vlhké pokožky se rychle vstřebá a neumastí, přesto dostatečně vyživí. Pokožka je vláčná a jemná a po delším používání vypadá zdravě i na pohled. Momentálně mě žádné závažnější problémy netrápí, přesto vidím, že konopný olej pleti prospívá. Pleť je barevně jednotnější a ani nemám problém s pupínky nebo ucpáváním pórů. Ačkoliv se konopný olej do pokožky snadno vstřebá bez pocitu mastnoty, používám jej hlavně na noc. Ale sušším typům pleti by určitě mohl vyhovovat i přes den pod make-up.

Konopný olej Delibutus mi maximálně vyhovuje. Velkou láhev jsem si rozdělila na půl, jednu půlku mám na kuchyňské lince a druhou v koupelně. A obě dvě svoje role zvládá konopný olej skvěle.