Recenze: Acorelle toaletní voda Třešňový květ

5,0 5
6

Recenze: Acorelle toaletní voda Třešňový květzdroj: biooo.cz

Parfémoví nadšenci to nemají v přírodní kosmetice zrovna jednoduché. Syntetické parfémy jsou všude, prakticky všechny ikonické vůně jsou dnes již syntetické, o těch nových ani nemluvě. Mnoho velkých parfumérů navíc ani na přírodní vlně moc nejede, protože je zajímá výsledná kompozice a původ složek je vedlejší. Takže když chcete vonět stejně krásně jako v chemickém období vašeho života (pokud nějaké bylo ;-) ), zkoušet stále nové vůně a nebýt závislá na vlastních neumělých kombinacích éterických olejů, tak musíte trochu hledat. Uznávám, že pokud člověk není fanda orientálních vůní, může mít občas pocit, že mu nic jiného než návrat k chemii nezbude.

Acorelle - vůně z Francie

Nezbude mu chemie ale jen do té doby, než se seznámí s Acorelle. Francouzská značka přírodních vůní a kosmetiky navazuje na to nejlepší, co ve francouzské parfumérské tradici najdeme. Toaletní vody obsahují kolem 90 % přírodních látek, parfémové vody jsou potom 100% přírodní. Jedna z výhod přírodních vůní - pokud pominu zdravotní stránku - je to, že přírodní vonné esence opravdu působí na psychický a fyzický stav, takže parfém není žádný rozmar, ale vlastně nezbytnost, že ano? ;-)

Ultimátní třešeň

Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších toaletních vod je pak Třešňový květ, v originále “Intenzivní třešeň”, což napovídá, že vůně bude ovocně-květinová. Podle popisu tvoří hlavu parfému (tedy to, co cítíme jako první) gardénie a orchidej, srdce je ovocné (mandarinka, třešeň, malina) a základem je gurmánská kombinace vanilky, pižma a santalu.

Já z vůně cítím primárně ono ovoce, pokud jsou tady pamětníci ovocných letních limitek Escady, tak mi hodně připomněla právě tyto, nejvíc asi edici z roku 2007. Nevím úplně, jestli cítím třešeň už jen proto, že s třešněmi žádnou specifickou vůni asociovanou nemám. Daleko víc vnímám mandarinku, ovšem bez těch ostrých citrusových tónů, je to bonbonově sladká mandarinka, která evokuje tropické koktejly v plážovém baru někde v Karibiku. Květinový závan gardénie vnímám opravdu jen lehce a na začátku a z mojí kůže je okamžitě pryč. Za mě je tato vůně velmi ovocná a letně sladká - jako letní směs ovocných bonbonů, určitě z ovoce, ale rozhodně ne bez cukru. :-)

Sladkost ovoce ale postupně vyprchává a na kůži zůstává hřejivý dotek vanilky, která je uzemněná santalem a projasněná pižmem. Pokud někdo neví, co je pižmo a název se mu nelíbí (což je pochopitelné ;-) ), tak možná mu bude bližší anglické označení “musk”. Pižmo bylo dříve živočišného původu, bohužel onen drobný jelínek na to téměř doplatil a v současné době je živočišné pižmo zakázáno a kabar pižmový chráněný. Používá se tedy vždy pižmo syntetické. Je to jedna z nejoblíbenějších vůní vůbec a většinou ji známe pod označením “vůně vypraného prádla”, prostě svěží, čistá vůně. Nasládle čistá je pak i vůně, která zůstává v základu na pokožce, je jemná a nevtíravá a drží se poměrně dlouho. Obecně lze říct, že toaletní vody Acorelle mají velmi slušnou výdrž, což je u přírodních vůní často problém, takže pokud hledáte dokonalý letní parfém, který je - na rozdíl od těch konvenčních - zdravotně zcela nezávadný, tak rozhodně Třešňový květ od Acorelle vyzkoušejte.

Jak se vám článek líbil?