Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Deo roll- on Coslys (divoké květy)

Recenze: Deo roll- on Coslys (divoké květy) Kuličkový deodorant Coslys účinně ochrání před nadměrným pocením a tělesným zápachem i v těch největších letních pařácích.
Martina Koubová
5,0 5
3

Recenze: Deo roll- on Coslys (divoké květy) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když jsem hledala účinný přírodní deodorant, vyzkoušela jsem nejprve několik produktů, které mě příliš nenadchly až jsem pak narazila na deodoraty s obsahem kamence. Na první pohled nevypadají ani příliš přírodně, protože kamenc v INCI nomenklatuře najdeme pod označením Potassium Alum. Ale Alum je přeci hliník a ten v deodorantech je škodlivý, nebo ne?

Rozdíl mezi hliníkem v přírodním deodorantu a hliníkem v běžné kosmetice je ve velikosti molekul. Potassium Alum neboli kamenec má velké molekuly, které neproniknou do pokožky, pouze zůstanou na jejím povrchu, kde působí antibakteriálně. Oproti tomu hliník v konvenčních deodorantech, nejčastěji Aluminium Chlorohydrate, proniká do pokožky, kde může způsobit podráždění, alergické reakce či ucpání potních pórů. A proto je dobré v deodorantech využít účinků právě kamence.

Kamenec si do svého deodorantu pozval i roll- on Coslys, který je narozdíl od běžných kamencových tuhých deodorantů mnohem pohodlnější a přitom má skvělé účinky. Ochrání před tělesným zápachem, zmírní nadměrné pocení a zároveň jemně voní.

Kuličkový deodorant Coslys chrání před tělesnými pachy a navíc se stará o jemnou namáhanou pokožku podpaží díky obsahu rostlinných extraktů. Kamenec je účinný a přitom jemný a nedráždivý, můžete jej tak bez obav použít i na čerstvě oholené podpaží. Neštípe ani nepálí. O zklidnění se postará Aloe vera šťáva, mírní zarudnutí, svědění, současně podporuje hojení drobných poranění a zanechává pokožku zdravou. Výtažky z mandlového oleje mají taktéž regenerační a hojivé účinky, udržují pleť vláčnou a pružnou.

O vůni se postarají esenciální oleje, které jsou při prvním přivonění celkem výrazné, ale po aplikaci na podpaží se silná vůně příjemně rozloží a po chvíli není cítit téměř vůbec. Nemusíte se tak bát, že by se vůně deodorantu tloukla s vaší oblíbenou voňavkou.

Recenze: Deo roll- on Coslys (divoké květy)

Co si budeme říkat, než jsem se s kamencem seznámila blíž, neměla jsem v jeho deodorační a antibakteriální účinky téměř žádnou důvěru. Potím se celkem dost, s odpuštěním jako vrata od chlíva, takže abych nebyla během dne cítit, potřebuju nějaký silnější kalibr. V tomhle mi většinou nestačily ani konvenční deodoranty z drogerie, takže jsem si přírodní produkt kupovala jen tak na zkoušku a téměř s nulovým očekáváním. A že jej Coslys předčil.

Nutno podotknout, že kuličkové deodoranty nemám v oblibě a běžně nejraději používám ty tuhé. Ale vzhledem k tomu, jak Coslys skvěle účinkuje a navíc je přírodní, jsem ochotna odpustit mu pár téměř nepodstatných drobností.

Deodorant aplikuji na suché čisté podpaží hned po koupeli. Kuličkou stačí ‘přejet’ tam a zpátky, uvolní se dostatek tekutiny. Někomu by se mohlo zdát, že je deodorant dokonce až příliš mokrý. Pokud jej porovnám s konvenčními deodoranty, je tomu opravdu tak, Coslys je ‘mokřejší’ a vsakuje se o poznání pomaleji. Nejlepší je jej nanést na pokožku a chvíli počkat ( třeba než si vyčistíte zuby). I když se deodorant nevstřebá všechen, nebarví a nezanechá na oblečení žádné stopy, což s radostí vítám.

Tyto vlastnosti deodorantu překousnu o to spíš, když přihlédnu k jeho účinkům. Jak už jsem říkala, mám běžně problém s nadměrným pocením i tělesným pachem a s obojím si dokázal Coslys skvěle poradit. Ráno nanesu a ani večer se necítím. Nemám mokré koláče v podpaží. Coslys vydrží i letní horka. Vydrží zvýšenou zátěž při cvičení. Sice se potím, ale řekněme tak o 50 % méně než běžně a zápach potu necítím vůbec. Za jiných okolností jsem se kolikrát už hodinu po osprchování očichávala a bála jsem se, že mě okolí bude mít za smraďocha.

Recenze: Deo roll- on Coslys (divoké květy)

Kuličkový Coslys s přehledem zvládá letní pařáky, stres i sport. Méně se potím a, co si budeme říkat, nesmrdím. Jsem moc ráda, že jsem u Coslysu našla vlastnosti a účinky, které ve většině případů nesplní ani konvenční deodoranty. A tady je mám v plné polní, navíc s přírodním složením.

A jako poslední a přesto významné plus beru i fakt, že deodorant je znovu plnitelný, takže vyprodukuju méně odpadu a současně i ušetřím. Navíc si můžu pokaždé vybrat jinou vůni: květiny, citrusové plody a jako novinka se prý chystá mandarinka!