Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný kořen ženšenu

5.0 5
1

Zázračný kořen ženšenu zdroj: shutterstock.com

Ženšen je neodmyslitelnou součástí tradiční čínské medicíny. Prohřívá celý organismus a podporuje fyzickou i duševní vitalitu. Podle čínské medicíny je to nepostradatelná bylina vhodná jako přírodní léčivo i jako účinný prostředek pro prevenci nejrůznějších onemocnění. A proto by ženšen v jakékoliv podobě neměl chybět ani v naší domácí lékárně.

Přejít na sekci článku:

Korejský nebo americký?

Korejský nebo americký? zdroj: shutterstock.com

U nás nejznámější je ženšen korejský, ale můžeme se setkat i s dalšími druhy. V tradiční medicíně se využívá hlavně Panax Ginseng (korejský ženšen) a Panax Quinquefolius (americký ženšen), ale setkat se můžeme i s takzvaným ženšenem indickým (Withania Somnifera), který je botanicky rozdílnou rostlinou avšak má velice podobné účinky jako klasický ženšen. Další blízce příbuznou rostlinou s téměř identickými účinky je ženšen sibiřský (Eleutherococcus Senticosus), který, jak už sám název napovídá, má v oblibě obzvlášť tradiční ruská medicína.

Tradiční čínská medicína dále rozlišuje mezi účinky korejského a amerického ženšenu. Ten korejský podporuje jangovou energii, prohřívá organismus, zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému a pomáhá regeneraci těla po náročných nemocech i lékařských zákrocích. Naopak americký ženšen působí pozitivně na energii jinu, tělo ochlazuje, zklidňuje a eliminuje nadbytek horkosti. Má protizánětlivé a chladivé účinky.

Související produkt
Ašvaganda, kapsle, bio 60 ks, 30 g
Organic India / 381 Kč
obsahuje ašvagandu, která přispívá k dobrému duševnímu zdraví, relaxaci a kvalitnímu spánku.
Detail produktu