Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný kořen ženšenu

Zázračný kořen ženšenu Ženšen je využíván jako přírodní léčivo nejenom v tradiční čínské medicíně.
Martina Koubová
5,0 5
1

zdroj:

Ženšen je neodmyslitelnou součástí tradiční čínské medicíny. Prohřívá celý organismus a podporuje fyzickou i duševní vitalitu. Podle čínské medicíny je to nepostradatelná bylina vhodná jako přírodní léčivo i jako účinný prostředek pro prevenci nejrůznějších onemocnění. A proto by ženšen v jakékoliv podobě neměl chybět ani v naší domácí lékárně.

Přejít na sekci článku:

Korejský nebo americký?

zdroj:

U nás nejznámější je ženšen korejský, ale můžeme se setkat i s dalšími druhy. V tradiční medicíně se využívá hlavně Panax Ginseng (korejský ženšen) a Panax Quinquefolius (americký ženšen), ale setkat se můžeme i s takzvaným ženšenem indickým (Withania Somnifera), který je botanicky rozdílnou rostlinou avšak má velice podobné účinky jako klasický ženšen. Další blízce příbuznou rostlinou s téměř identickými účinky je ženšen sibiřský (Eleutherococcus Senticosus), který, jak už sám název napovídá, má v oblibě obzvlášť tradiční ruská medicína.

Tradiční čínská medicína dále rozlišuje mezi účinky korejského a amerického ženšenu. Ten korejský podporuje jangovou energii, prohřívá organismus, zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému a pomáhá regeneraci těla po náročných nemocech i lékařských zákrocích. Naopak americký ženšen působí pozitivně na energii jinu, tělo ochlazuje, zklidňuje a eliminuje nadbytek horkosti. Má protizánětlivé a chladivé účinky.