Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný kořen ženšenu

Zázračný kořen ženšenu Ženšen je využíván jako přírodní léčivo nejenom v tradiční čínské medicíně.
Martina Koubová
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Pro dlouhý vitální život

Pro dlouhý vitální život zdroj: shutterstock.com

Ženšen oslavuje jako zázračnou bylinku už staletí čínská i ruská medicína. Tradičně se využívá pro povzbuzení celého organismu, zmírnění únavy a zvýšení psychické i fyzické odolnosti. A to tahle rostlinka neobsahuje kofein. Ženšen je zato bohatý na glykosidy, známé také pod označením ginsenosidy, které zlepšují adaptabilitu organismu na nové podněty. Pokud měníte zaměstnání, stěhujete se za studiem či prací do jiného města nebo dokonce země, potravinový doplněk s obsahem ženšenu by tak pro vás měl být jasnou volbou. Při dlouhodobém užívání normalizuje fyziologické funkce organismu v závislosti na tom, co tělo aktuálně potřebuje.

Kořen ženšenu obsahuje mimo jiné i množství aktivních látek jako jsou aminokyseliny, alkaloidy, fenoly, vitaminy řady B a některé stopové prvky. Díky jedinečnému obsahu účinných látek je ženšen považován nejenom východní medicínou za skvělého léčebného pomocníka, který navozuje rovnováhu jednotlivých orgánů a podporuje tak přirozenou regeneraci a léčbu organismu.

Kdy a kde můžeme pozitivní účinky ženšenu využít?

  • pro zvýšení fyzické i duševní pohody
  • při dlouhodobém a nadměrném stresu
  • jako zdroj energie a nové životní síly
  • pro posílení zdraví kardiovaskulárního systému i při příliš vysokém či nízkém krevním tlaku
  • jako tonikum pro nervovou soustavu a žlázy s vnitřní sekrecí
  • při menopauze či pro podporu libida