Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný kořen ženšenu

Zázračný kořen ženšenu Ženšen je využíván jako přírodní léčivo nejenom v tradiční čínské medicíně.
Martina Koubová
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Vitalita s ženšenem i pro pokožku

Vitalita s ženšenem i pro pokožku zdroj: shutterstock.com

Byla by doslova škoda nevyužít účinků ženšenu a nepřimíchat jej také do pečující kosmetiky. Regenerovat, léčit a povzbuzovat chceme přece i pokožku. Obzvlášť tu, která je někde na hranici mezi stárnoucí pletí a mladou pokožkou se sklony k nedokonalostem, řekněme zhruba kolem třicátého roku života. Takováto pleť chce vyživit a ochránit a přesto přehnaně nezatížit hutnými oleji a másly. A proto přichází na scénu ženšen, který tonizuje, povzbuzuje a stimuluje přirozené regenerační procesy pleti.

Tyto skvělé účinky využívá ve své produktové řadě Martina Gebhardt Ginseng, která přivedla ženšen nejen do pleťového krému, ale i čisticího mléka a tonika. Své pokožce tak můžete snadno poskytnout kompletní péči, vyčistit ji, odlíčit a zároveň pečovat v jednom kroku. Pokud uznáváte spíš jednodušší péči a stačí vám mýdlo a jeden krém, pak je tu pro vás noční krém Eco Cosmetics, který kromě posilujícího ženšenu obsahuje i granátové jablko bohaté na množství antioxidantů. Jestliže ale toužíte po koncentrovan cílené péči pro jemné oční okolí a třeba také rty, bude pro vás vhodný hydratační krém- gel Natura Siberica, který dodává pokožce elasticitu a odolnost. Ostatně ženšen nalezneme i ve spoustě produktů rakytníkové řady Natura Siberica Oblepikha, takže jej můžete dopřát i pokožce těla, která je stejně tak jako pleť obličeje s přibývajícím věkem čím dál více zatěžována, i vlasům a pokožce hlavy.