Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Purity Vision Deo krystal 24 hodin

Recenze: Purity Vision Deo krystal 24 hodin Kamenec Purity Vision přirozenou cestou eliminuje zápach potu, přitom pokožku neucpává ani nepdráždí a je tak vhodný i pro tu nejcitlivější pleť.
Mája Ráblová
3,6 5
12

Recenze: Purity Vision Deo krystal 24 hodin zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Pod různými názvy můžeme koupit jednu a tu samou chytrou věc - solný krystal, kamenec nebo také krystalový deodorant. Jedná se o bezpečnou náhradu běžného antiperspirantu, který je zpravidla na bázi nebezpečného hliníku. Ten se začíná považovat za jeden z hlavních původců rakoviny prsu.

Rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem je, že antiperspirant přímo zabraňuje pocení. Nedovolí průchodnost potním žlázám a tím se odpadní látky, které ve formě potu odcházejí z těla, hromadí pod kůží. Což nezní zdravě, uznejte.

Solný krystal je nejjednodušší forma deodorantu, jakou můžete sehnat. Prodává se v různých variantách. Tato základní - tuhý krystal, dále ve formě deo kuličky nebo spreje. Já jsem si na vyzkoušení pořídila už kdysi ve spreji a uznávám, že jelikož se moc nepotím, nejsem úplně plnohodnotný testovač, ale sprej fungoval skvěle. Na léto a sport mám raději, když je deodorant s nějakou příjemnou svěží vůní, což sprej nebo kulička nabízí napříč různými výrobci.

Recenze: Purity Vision Deo krystal 24 hodin

Krystal Purity Vision se před použitím namočí a pak se podobně jako tuhý deodorant nanese přímo na kůži. Pokud jste odpůrci kuliček, protože trvá nějakou dobu než zaschnou a někdy se i nepříjemně lepí a navíc se bojíte velkého strašáku - skvrn na oblečení, nemusíte mít strach. Nic z toho vás u krystalového deodorantu nečeká :).

Překvapilo mě, že si krystal velice často kupují a pochvalují muži. Právě ti se potí přirozeně mnohem více než kdejaká žena, co právě doběhla maraton. Mně osobně funguje jak kdy. Ještě jsem nepřišla na to, čím se tato funkčnost u mě řídí, ale stejně jako slýchávám spokojené ohlasy tak jsem se setkala i s druhou stranou, která říká, že deodorant fungoval jen ze začátku. Člověk nemůže očekávat ty samé účinky jako od zmiňovaného chemického antiperspirantu, ale antibakteriálnost a tedy schopnost eliminovat zápach je znatelná.

Mně osobně se nejvíce líbí jednoduchost složení a aplikace a velké plus má ode mě tento produkt za ekologičnost. Na druhou stranu mi je z hygienických důvodů mnohem příjemnější právě deo sprej. Použitá sůl (vlastně stejně jako jakákoliv jiná) je antibakteriální a bojuje tak proti bakteriím, které zapříčiňují onen nepříjemný zápach při pocení, navíc také jemně čistí pokožku po holení a do jisté míry řeší i problémy se zarůstajícími chloupky. Krystal se tedy dá použít na celé tělo a zaznamenala jsem i chválu při použití na obličej (právě ve formě spreje), kdy má léčit, čistit a hojit mastnější pleť s akné.

Recenze: Purity Vision Deo krystal 24 hodin

Osobní tip: Nakonec jsem to nevydržela a tento tuhý deodorant jsem si rozpustila pomocí převařené vody a vyrobila si sprej s růžovým hydrolátem a pár kapkami santalového éterického oleje.