Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Darujte k Vánocům zdraví

Darujte k Vánocům zdraví zdroj: pixabay.com

K Vánocům můžete darovat mnoho, ale určitě by nebylo od věci vyhlásit revoltu konvenčním reklamám, kterými zanášejí farmaceutické firmy vysílací čas našich televizních kanálů hlavně před Vánocemi. Chcete vnést do rodinné lékárničky trochu anarchie? Může se vám to podařit právě ve vánočním čase! Je pravdou, že určitě úplně nepředěláte všechno a všechny, obzvlášť pokud máte doma někoho, kdo slepě věří farmacii a jejím produktům. Ale třeba se stane zázrak a vy pak budete pak pyšní na to, že jste dali skvělý a zdraví prospěšný dárek. Nejlepší je darovat to, co máte sami vyzkoušené a co se vám osvědčilo.

U mě by to byly určitě tělové svíčky. Pomohly mi při nepříjemné psychické zátěži a syndromu vyhoření. Obdarovaný se sice na ně nemusí tvářit zrovna potěšeně, ale po aplikaci vypukne jeho nadšení naplno. Svíčky se staly mojí oblíbenou relaxační metodou a doopravdy fungují.

Druhým dárkem, který bych zvolila do balíčku pro zdraví, je levandulový dezinfekční sprej od Dr. Bronner´s. Kromě toho, že krásně voní, vejde se do každé kabelky a pomůže vám, když nebudete mít možnost umýt si ruce, lze ho využít i na malá řezná poranění (když se v kanceláři říznete o papír a nebo na malé, běžné oděrky). Levandulový éterický olej mám také za dobrou vánoční investici, obzvlášť se bude hodit domácnostem s malými dětmi, protože léčí poranění bez zbytečného štípání a pálení a je vhodný pro dezinfekci ran všude tam, kde bychom použili jódovou tinkturu.

Určitě neurazíte, když darujete chlorelu. Akorát musíte obdarovaného upozornit, že je nutné dodržovat dostatečný pitný režim, jinak by vám nepoděkoval, protože chlorela může při nedostatku tekutin způsobit zácpu. Pokud víte, že máte v přátelích nebo rodině někoho, kdo chlorele holduje, nemusíte nad vánočním dárkem ani moc přemýšlet.

Perfektní pro zimní období jsou také olejové kapsle Ecce Vita EV Omega-3. Posilují imunitní systém jak u dospělých, tak u dětí. Jediným varováním je to, že nejsou vhodné pro vegetariány a vegany, protože obsahují rybí olej a jejich obal je ze želatiny. A také mají svůj typický zápach. Což ale vyrovnávají jeho zdravotní benefity. Posilují vlasy, podporují krásu a pružnost pokožky, vyrovnávají cholesterol, posilují nehtová lůžka a působí antioxidačně.

Mateří kašička je dalším skvělým dárkem posilujícím imunitu. Je vhodná pro ženy, které v brzké době plánují miminko, protože obsahuje mnoho prospěšných látek. Tento doplněk je vhodný pro všechny, kteří si chtějí posílit imunitní systém, protože v něm najdeme důležité vitamíny a minerály. Je vhodná k podpoření plodnosti a vyrovnává hormonální nerovnováhu. Má ale jedinou vadu, není vhodná pro alergiky na včelí produkty.

A abychom nebyli jen u potravinových doplňků, přidala bych do balíčku inhalační tyčinky od Nobilis Tilia, skvělá je protistresová (voní po citrusech), ale také ty proti nevolnosti a proti nachlazení se budou v následujících měsících více než hodit. Tyčinky skvěle doplní masážní gel na svaly od Sportique, obzvláště ti, kteří mají sedavé zaměstnání nebo hodně sportují, jej uvítají s nadšením. Tento gel uvolňuje nejen svaly bolavé, ale i ztuhlé. Je neocenitelným pro ty, kteří sedí dlouhé hodiny u počítače a namáhají krční páteř tak jako my v redakci. :-)