Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak posílit imunitu?

Jak posílit imunitu? Pokud vám není zrovna nejlépe, je možné, že za to může oslabená imunita. Posilte jí správnou stravou a přírodními doplňky stravy.
Redakce BIOOO.CZ
4,4 5
9

Přejít na sekci článku:

Čím můžeme posílit imunitu?

Čím můžeme posílit imunitu? zdroj: shutterstock.com

Člověk se správnou životosprávnou nemusí dělat nic extra pro to, aby měl silný imunitní systém. Stačí jíst zdravé jídlo, pít čistou vodu, dýchat čistý vzduch a pravidelně se hýbat. A jsme u toho. Naše jídlo je plné chemie, voda je chlorovaná, vzduch je plný továrního znečištění a výfukových plynů a pohyb máme často jen při chůzi do práce a z práce. To, v čem žijeme, ovlivňuje stav naší imunity. Proto, když je chřipková sezóna, tak onemocní 70 % populace. Vy si však můžete vybudovat silnou imunitu, která bude před baktériemi a viry natolik odolná, že na vás pak nějaká chřipková sezóna nebude mít žádný vliv.

Jak tedy můžeme posílit naši imunitu? Pro správnou odpověď si musíme uvědomit, kde taková imunita vzniká. Imunita vzniká uvnitř našeho těla, vytvářejí ji naše orgány, a proto pokud chceme mít silnou imunitu, musíme mít silné orgány. V případě posílení imunity si můžeme naše tělo rozdělit na tenké a tlusté střevo, plíce a na játra.

V tenkém a tlustém střevě žijí prospěšné baktérie, které pomáhají trávit přijatou potravu. Tyto baktérie nás také chrání před patogenními buňkami. Pokud máte ve střevě odolnou mikroflóru, jakékoliv napadení patogenními baktériemi bude téměř neznatelné. Pokud se vám ovšem ve střevě přemnoží škodlivé baktérie, můžete být dlouhodobě unavení, můžete mít pokleslou náladu a budete snadno náchylní k nemocem. Střevům je proto důležité pomáhat vhodnými probiotiky (tvoří příznivou mikroflóru) a prebiotiky (tvoří příznivé prostředí pro růst a tvorbu mikroflóry). Používejte jen kvalitní probiotika a prebiotika rostlinného původu, proklamované jogurty a další živočišné potraviny jen tělo zbytečně zahleňují.

Pro dobrý stav plic je důležitý pravidelný pohyb na čistém vzduchu. To si lidé žijící v prostředí měst můžou dopřát velmi nesnadno. Vždycky je proto lepší, pokud bydlíte v přírodě. To vám mohou potvrdit i lidé s respiračními problémy, jelikož při pobytu na čistém vzduchu jejich problémy často mizí. Avšak i v domácích prostředí můžeme ovlivnit stav našich plic. Velice příznivý efekt může mít aromaterapie, která příznivě působí na tělo díky éterickým olejům, silicím, terpenům a dalším prospěšným látkám. Meridián plic můžete příznivě ovlivnit také přípravkem Astofresh od Diochi. Astofresh navrací tělu svěžest a vitalitu a příznivě ovlivňuje stav plic.

Pro náš imunitní systém je také velice důležitý stav našich jater. Průměrný člověk žijící obvyklým životním stylem má silně zanesená játra, často až z jedné třetiny. Játra pak mají oslabenou schopnost ukládání některých vitamínů, které hrají pro odolnost organismu velkou roli. Detoxikovat játra umí detoxikační kapky Detoxin od Diochi. Detoxikace a regenerace organismu mimo jiné zlepšuje stav pokožky, čistí krev, zlepšuje kvalitu zraku, šlach, cév, pomáhá před ekzémy, alergiemi atd.