Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak posílit imunitu?

Jak posílit imunitu? Pokud vám není zrovna nejlépe, je možné, že za to může oslabená imunita. Posilte jí správnou stravou a přírodními doplňky stravy.
Redakce BIOOO.CZ
4,4 5
9

Přejít na sekci článku:

Superpotraviny pro zdraví

Superpotraviny pro zdraví zdroj: shutterstock.com

Pojem "superpotravina" pravděpodobně znáte. Superpotraviny jsou takové potraviny, které obsahují zvýšené množství příznivých látek pro lidské zdraví. Mohou to být vitamíny, minerály, enzymy, antioxidanty a další. Existuje mnoho superpotravin, které posilují imunitu a příznivě působí na stav vnitřních orgánů. Mezi tyto superpotraviny můžeme zařadit především kustovnici čínskou - goji, česnek, aloe vera, mladý ječmen, rakytník ad. Mimo to můžeme stav naší imunity ovlivnit také vybranými bylinami a houbami. Mezi ty se řadí ostropestřec mariánský, hlíva ústřičná, Vironal od Energy obsahující směs bylin (krkavec toten, lípa srdčitá, mateřídouška obecná, lékořice lysá, čubet benedikt, bukvice lékařská, křen selský, potočnice lékařská, chininovník lékařský, lichořeřišnice větší, divizna velkokvětá, sadec konopáč, myrhovník, afromum meleugeta, citrus paradisi) a známé čínské houby jako Reishi, Housenice čínská, Lesklokorka lesklá, Shiitake, Maitake ad.

A to ještě není celý výčet superpotravin, bylin, hub a dalších doplňků stravy, které příznivým způsobem ovlivňují stav imunity. Ano, v oblasti alternativní medicíny toho najdeme skutečně hodně, co do sebe můžeme ládovat, abychom byli zdraví. Tyto doplňky patří k těm, které bychom měli užívat, i když nás nic netrápí, což většina lidí nedělá. Jsme adaptováni k tomu, abychom řešili problémy, které nastanou. Vlivem naší evoluce v našem mozku často chybí synapse, které řeší danou situaci ještě dříve, než nastane. Kdybychom na sebe mysleli ještě předtím, než vznikne nemoc, vytvářeli bychom si tím blaho a zdraví a nemuseli bychom řešit bídu a nemoci.

Touhu ovlivňovat budoucnost měli v historii jen vlivní lidé. Tak například v Japonsku měli císaři za povinnost užívání výše vyjmenovaných léčivých hub. Některé houby byly prohlášeny výhradně za císařské a prostý lid se k těmto houbám nesměl ani dostat. Dnešní doba je už jiná, a proto si nyní můžeme dovolit i my užívat asijské houbičky a ovlivňovat tak stav naší imunity, ale i délku našeho života.

Nemůžeme se však příliš spoléhat na to, že doplňky stravy doženou to, co se nám v životě nedostává. Tento způsob chování je fenoménem poslední doby. Lidé berou nejrůznější preparáty a myslí si, že když si ponechají svůj starý způsob života, tak se to nějak vyrovná. To ale není pravda. Především bychom měli změnit způsob našeho stravování, do jídelníčku bychom měli zařadit více ovoce, zeleniny a dalších chemicky neupravovaných potravin v přírodní podobě. Jedině tak můžeme pozitivně ovlivnit stav našich orgánů, krvinek, prostě každé buňky našeho těla. Berte do úvahy, že doplňky stravy pouze stravu doplňují, a proto si strava zachovává první místo v životě člověka. Vyzkoušejte to, změňte váš životní styl, třeba už pak nebudete ani vědět, co slovo nemoc znamená.