Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní zubní pasty a ústní péče: 2. část

Přírodní zubní pasty a ústní péče: 2. část Přírodní zubní pasty najdete u značky Coslys.
Renata Ježková
3,8 5
4

Péče o zuby Coslys zdroj: shutterstock.com

V předchozím díle jsme si pověděli něco o přírodní péči o zuby a dutinu ústní a o tom, jak je to vlastně s flórem a se SLS v běžně dostupných pastách na zuby v obchodech. Pokud se o péči o své zuby opravdu zajímáte a pokud máte rádi přírodní kosmetiku, tak se nebojte. Výrobci přírodní kosmetiky nabízí mnoho variant, které se běžným pastám naprosto vyrovnají. Stačí jenom si dobře vybrat.

Přestože je spousta opravdu "zelených" alternativ, jak předcházet zubnímu kazu a dalším problémům, není hned nutné začít si vyplachovat pusu sezamovým olejem a dásně potírat rozdrcenou šalvějí (ale funguje to). Existuje totiž stále větší množství přírodních značek, které chápou, že ne každý je ochotný dělat velké ústupky ve svém navyklém komfortu, a tak nabízejí zubní péči, která je uživatelsky srovnatelná s tou konvenční, jen se někde něco ubralo a jinde zase přidalo. Jednou z takových značek, je francouzská značka přírodní kosmetiky Coslys.

Přejít na sekci článku:

Coslys - přírodní zubní péče s francouzským šarmem

Přírodní zubní péče Coslys zdroj: shutterstock.com

Coslys je jednou z těch značek, které vznikly z přesvědčení ještě v době, kdy si na bio-eko nikdo nehrál a něco jako čistě přírodní produkt bylo spíše za marketingovou nevýhodu než naopak. V roce 1985 založila paní Jeanine Gabory společnost Fleur des Mauges, která při podomním prodeji nabízela ekologické produkty pro domácnost. V roce 1995 se začal angažovat v rodinném podniku i její syn Samuel, který pak stál u zrodu certifikátu CosmeBio, jehož vznik inicioval. Značka tělové a pleťové kosmetiky Coslys pak rozšířila jejich portfolio v roce 2003. Filosofií značky Coslys je nabídnout čistou a šetrnou alternativu klasickým produktům z drogeriií a parfumerií, které budou dostupné pro běžného spotřebitele a to vše s klasickým francouzským šarmem, který některým přírodním značkám občas chybí. Velmi se jim to daří a produkty jsou nejen funkční a uživatelsky příjemné, ale - jak už je tomu ve Francii zvykem - i oku lahodící a využívající často neobvyklých a neotřelých ingrediencí. Je libo krém s výtažky z bílé lilie nebo zubní pastu s extraktem z bio jahod?

Zubní péče Coslys potom sestává z klasické kombinace zubních past - bělící, pro citlivé zuby a dětské, ústní vody a ústního spreje a to vše ve formě, na jakou jsme zvyklí u konvenčních výrobků. Nicméně účinné látky jsou tak šetrné, jak jen mohou být, aniž by byly méně funkční. Minerální soli posilují zubní sklovinu, propolis hojí a desinfikuje, zásadité pH vyrovnává kyselé prostředí, které by jinak podporovalo vznik kazu. V dětské verzi najdeme Aloe vera pro zklidnění, stévii pro boj se zubním kazem a výtažek z pravých bio jahod pro příjemnou chuť. Gel pro citlivé dásně a zuby byl dokonce zvolen ve Francii nejlepším bioproduktem roku 2014.