Mateří kašička – královský elixír mládí

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Mateří kašička hojí

Mateří kašička hojízdroj: shutterstock.com

Jak už bylo řečeno, mateří kašičku lze využít jako hodnotný potravinový doplněk s celou řadou příznivých účinků na organismus, ale také jako kosmetickou ingredienci. Často bývá součástí omlazujících krémů, protože pleť výborně revitalizuje, zmírňuje projevy stárnutí pokožky, redukuje jemné vrásky a má prokazatelný regenerační účinek. Protože má značné regenerační a protizánětlivé účinky, může pomoci v léčbě akné nebo různých ekzémů a také lupénky. Taktéž se používá k regeneraci pokožky po úrazech, jelikož podporuje obnovu hojících se tkání.

1Mateří kašičku je vhodné používat při průduškovém astmatu či opakujících se zánětech horních cest dýchacích, navíc zvyšuje odolnost proti virovým onemocněním.

2Napomáhá udržovat správný krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje krvetvorbu.Snižuje toxicitu léků a zlepšuje činnost jater a střev

3Má příznivý vliv na psychiku, nervový systém i spánek a pomáhá také lépe zvládat zátěžové situace a psychické potíže – a to se v dnešní uspěchané době vždycky hodí.

4Pomáhá k celkové kondici, takže bývá doporučována pacientům po infarktu, mozkové mrtvici, ženám po menopauze a starším lidem obecně. Zvyšuje totiž celkovou vitalitu obzvláště u seniorů a u pacientů v období rekonvalescence.

5Pomáhá ke zvýšení sexuální aktivity. Pravidelným podáváním kašičky u mužů je dokonce možné podpořit tvorbu spermií a udržení plodnosti.

6Zpomaluje příznaky stárnutí celého organismu a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost organismu.

7Kašička je již odnepaměti používána jako přirozený zdroj povzbuzujících látek a látek s antibiotickým i antimykotickým účinkem. Působí regeneračně na celý organismus.

8Obsahuje látky podobné ženským pohlavním hormonům (označované jako fytoestrogeny) a právě díky tomu příznivě ovlivňuje oblasti spojené s hladinou hormonů v krvi: menstruační cyklus, plodnost, sexuální aktivitu, a zdravotní potíže spojené s menopauzou.

9Podporuje prokrvení mozkové tkáně, zvyšuje odolnost nervových buněk vůči degenerativním procesům a zlepšuje jejich regeneraci. Díky tomu také zlepšuje paměť a pozitivně ovlivňuje efektivitu učení, což zajisté ocení nejen studenti.