Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Objevte super sílu Mateří kašičky

Objevte super sílu Mateří kašičky Mateří kašička je zázračný naturopatický skvost. Už jste ji zkoušeli?
Pavlína Klaudová
5,0 5
5

Objevte super sílu Mateří kašičky zdroj: unsplash.com

Mateří kašička není jen tak nějaký potravinový doplněk. Skrývá se v ní mnoho úžasných výhod. Je to praktický všeuměl, který se postará o to, abyste se cítili fyzicky i psychicky v pohodě. Pomáhá léčit všeliké neduhy, na které si jen dokážete vzpomenout.

Mateří kašička

Mateří kašička je prakticky léčivý všeuměl, který se v klasické naturopatii používá při mnohých problémech. Je naprosto nezbytná pro život včel v úlu. Tato až magická látka je určena primárně pro výživu včelí královny. Díky ní může žít až 45x déle než je tomu u včel dělnic. Slouží také jako strava larev. Mateří kašička má sladko-kyselou chuť a krásnou medovou vůni. Je neuvěřitelně bohatým zdrojem aminokyselin, vitaminu B a stopových prvků. Z čistě nutričního hlediska je to kompletní jídlo, kterým se královna živí po celou dobu své existence. Obsahuje až 70 % vody, až 15 % bílkovin, až 16 % cukru, až 6 % tuků a až 3 % vitaminů, solí a aminokyselin. Složení se může procentuálně lišit podle geologických a klimatických podmínek.

Naturopatická síla mateří kašičky

Mateří kašička představuje vůbec to nejlepší, co můžete získat z přírody. Její komplexní využití nám napomáhá přirozeně získat zdraví a obnovit ztracené síly. Ať už potřebujete pomoci při řešení imunitních problémů nebo podpořit činnost hormonálního systému, můžete se na ni spolehnout. Je naprosto bezkonkurenčním ranhojičem. Co všechno vlastně mateří kašička nabízí?

Posiluje imunitní systém

Mateří kašička je výborným potravinovým doplňkem pro ty, kteří mají dlouhodobé problémy se sníženou imunitou. To se nemusí projevit jen nachlazením nebo dalšími podobnými neduhy, ale silně ovlivňuje také zánětlivé procesy v našem těle. Ať už se jedná např. o sklony k ženským zánětům, náchylnost k zánětům močového ústrojí i u mužů, zanícená aknózní ložiska, další problémy s pletí nebo špatné hojení ran.

Udržuje zdravou nervovou soustavu

Mateří kašička je úžasným pomocníkem pro zachování zdravých kognitivních funkcí. Zlepšuje krátkodobou paměť, pomáhá při učení, je vhodná pro pacienty s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, podporuje zdárnou rekonvalescenci lidí po mozkové příhodě. Působí jako antioxidant, hraje důležitou roli při léčbě degenerativních onemocnění mozku a mozkové tkáně, které jsou obzvlášť citlivé na působení volných radikálů.

Poskytuje ochranu střev

Mateří kašička je účinným zdrojem bifidobakterií. Ty jsou důležité pro udržení funkčních a zdravých střev. Je to účinné probiotikum, které prokazuje ochranné účinky a zaléčuje střevní problémy. Podporuje aktivitu a životaschopnost bifidobakterií, které získáváme z fermentovaných výrobků.

Ideální pro menopauzu a PMS

Každá žena zná velmi dobře, jaké je to se ocitnout uprostřed hormonální bouře a není to nic příjemného. Daly bychom cokoli za to, abychom mohly prožít klidnější období. Mateří kašička dokáže nastolit pocit pohody a hormonální rovnováhy. Je velmi prospěšná také pro ženy, které chtějí otěhotnět a z nějakého důvodu se jim to nedaří.

Zlepšuje produkci kolagenu

Antioxidační aktivita mateří kašičky podporuje tvorbu kolagenu, chrání před škodlivými vlivy UV záření, snižuje projevy předčasného stárnutí pokožky. Zlepšuje hojení poškozené a záněty zkoušené kůže. Podporuje obnovu kožních buněk a pozitivně působí na přirozený a zdravý vzhled pleti.

Ošetří osteoporózu

Mateří kašička je doporučována pacientům, kteří trpí osteoporózou a revmatickým onemocněním. Podporuje silné a zdravé kosti, poskytuje tělu potřebnou dávku vápníku a fosfátů, které jsou u těchto onemocnění důležité pro úspěšné snižování bolestí.

Poskytuje pomoc při léčbě ran

Mateří kašička a další včelí produkty, jako např. propolis, jsou vysoce ceněny pro své úžasné léčivé vlastnosti. Podporují kvalitní hojení ran, účinně působí při obnově nové tkáně již v prvních 24 hodinách po jejím poškození. Do 48 hodin uzavírá kompletně okraje rány a stabilizuje ji.

Zlepšuje mužskou plodnost

Mateří kašička je prospěšná nejen pro ženy, ale také pro muže. Zlepšuje počet a kvalitu spermií, zabraňuje jejich předčasnému úmrtí, podporuje jejich zralost a dobrou kondici. Pokud máte problémy s otěhotněním, nabízí kvalitní pomoc pro oba partnery a zvyšuje šanci na úspěšné početí dítěte.

Související produkt
Mateří kašička bio, kapsle 60 ks, 18 g
Nástroje Zdraví / 399 Kč
Doplněk stravy obsahuje mateří kašičku a včelí pyl, které příznivě ovlivňují některé fyziologické funkce těla. , 
Detail produktu