Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rakytník: Oranžový poklad

5.0 5
11

Přejít na sekci článku:

Rakytník nejen pro zralou pleť

Pleť zdroj: shutterstock.com

Významnou roli pro zdraví naší pokožky hrají karotenoidy, přírodní látky chránící pleť při dlouhodobém pobytu na slunci. Pokud máte málo přirozeného pigmentu a snadno se spálíte, je dobré začít alespoň měsíc před opalovací sezónou konzumovat rakytník. Karotenoidy vás nejenom ochrání před nepříznivým vlivem UV záření, spálením a podrážděním pleti, ale také pomůžou rychlejšímu zhnědnutí pokožky a prodlouží trvanlivost opálení. V případě citlivé pleti je dobré užívat rakytník vnitřně i zevně, čímž dosáhnete perfektní ochrany pokožky. Ale pozor! Čistý rakytníkový olej dokáže obarvit nejenom kůži, ale i oblečení. Při vnějším užití používejte pouze malé množství oleje či jej nařeďte jiným bezbarvým olejem.

Díky vysokému obsahu antioxidantů a karotenoidů rakytník pokožku regeneruje zevnitř i zvenku, urychluje hojení, působí protizánětlivě a v neposlední řadě také chrání před známkami předčasného stárnutí. Mohlo by se tak zdát, že je rakytník vhodný jen pro zralou pleť, ale není tomu tak. Jeho bohaté složení je vhodné pro všechny typy pleti od suché náročné až po mastnou problematickou. Suchou pleť vyživuje, chrání a vypíná, zatímco mastnou pokožku léčí, dezinfikuje a chrání před vznikem akné.

Kromě klasické každodenní péče o pleť lze rakytník řešetlákový použít i jako lék na nejrůznější kožní problémy. Akné a pupínky počínaje, přes suchou dehydratovanou pokožku, lupénkou a dermatitidou konče. Díky protizánětlivým účinkům si olej poradí i s léčbou a rychlou regenerací nejrůznějších drobných poranění, škrábanců a spálenin, ale také opruzenin či podráždění jemné dětské pokožky. Rakytníkový olej je zkrátka vhodný pro všechny typy pleti nehledě na věk.