Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Fytomineral Energy

Recenze: Fytomineral Energy Kapky Fytomineral obsahují vyváženou kombinacikoloidních minerálů důležitých pro vitalitu celého těla a zdraví pokožky.
Mája Ráblová
4,6 5
21

Recenze: Fytomineral Energy zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Co sakryš tato skleněná barevná lahvička obsahuje? Nějaké minerály? A k čemu vlastně? A proč kapátko? Proč je minimálně 98x lepší než jiné minerály z lékárny? Celkem základní otázky na které už se po přečtení nebudete muset nikdy ptát.

V lahvičce z tmavého skla se nachází koloidní roztok minerálů (jednoduše řečeno - minerály rozpuštěné ve vodě neboli 100% minerální voda). Fytomineral obsahuje silně koncentrovaný koloidní roztok 64 prvků Mendělejevovy periodické tabulky a to v přírodní formě. Jsou to jak ty známé (hořčík, vápník, železo, zlato)... tak i ty méně známé (wolfram, galium, molybden)... až po ty, o kterých jste slyšeli sotva jednou a ani by vás nenapadlo, že je tělo může potřebovat (praseodym, dysprozium nebo třeba vzácné europium).

Proč je Fytomineral tak skvělý?

 • Koloidní forma minerálů je pro nás vstřebatelná a využitelná až z 98 %.
 • Pro tělo je absolutně netoxický díky tomu, že forma je přírodní.
 • Umí nahradit toxické prvky usazené v orgánech přírodní netoxickou formou stejného prvku. Tím pádem se dá považovat za velice účinný detoxikační nástroj.
 • Je jak na vnitřní, tak na vnější použití.

Fytomineral je sestaven tak, aby byl naprosto vyvážený. Proto při správném užívaní nemůže dojít k předávkování ani k nerovnováze, jako to bývá u farmak.

Recenze: Fytomineral Energy

Jistě si teď asi říkáte, že stravu máte pestrou a nejspíš nejste ten typ, co minerály postrádá. Pravdou ovšem je, že minerálů máme všichni spíše nedostatek a ti, kteří se snaží některé minerály/vitaminy suplementovat, je mají v extrémní nerovnováze. Ke špatnému poměru prvků v těle přispívá konzumace moderní stravy - nasycené tuky, rafinovaný cukr a spousta soli.

Kdy pomůže Fytomineral?

 • Při virových infekcích a snížené imunitě.
 • V období plném stresu.
 • Proti chronické i akutní únavě.
 • Přináší úlevu při kožních problémech typu vyrážky, svědění, ekzému.
 • Regeneruje kosti, zuby, dásně, vlasy, nehty i pokožku.
 • Aktivuje a upravuje hormonální systém.
 • Pomoc přináší i při cukrovce, urychluje regeneraci slinivky a podporuje tvorbu inzulinu.
 • Zlepšuje funkce mozku a poruchy nervového systému.
 • Při špatné krvetvorbě i řídnutí kostní tkáně.
 • Vyživuje svaly a odstraňuje křeče ve svalech.
 • Zvyšuje využitelnost vitaminů ze stravy a podporuje tvorbu enzymů v těle.

Pokud máme málo minerálů, projevy mohou být přehlédnutelné, anebo také opravdu závažné. Tyto následky však bývají nevratné. Pokud má náš organismus dlouhodobý nedostatek potřebných prvků, dochází k celkovému oslabení, únavě, špatné imunitě, svalovým křečím, negativním kožním projevům, špatnému hojení ran, objevení se či zhoršení diabetu, poruchám nervového systému, osteoporóze a mnohým dalším problémům. Jestliže tělo nedostává svou potřebnou dávku látek, čerpá v rámci sebezachování z vlastních zdrojů - využívá zásob z kostí, svalů a jater, což může vést k jejich devastaci.

Recenze: Fytomineral Energy

Jednotlivé prvky, které Fytomineral obsahuje:

Název prvku / Obsah [v mg/100 ml ]

Hořčík (Mg) / 200, Hliník (Al) / 87, Draslík (K) / 60, Vápník (Ca) / 30, Železo (Fe) / 30, Síra (S) / 30, Sodík (Na) / 30, Chlór (Cl) / 6, Fosfor (P) / 3, Mangan (Mn) / 2, Křemík (Si) / 1, Praseodym (Pr) / < 1, Neodym (Nd) / < 1, Zinek (Zn) / 0,6, Lithium (Li) / 0,5, Tellur (Te) / < 0,5, Wolfram (W) / < 0,5, Thorium (Th) / < 0,5, Cer (Ce) / < 0,5, Stroncium (Sr) / 0,4, Měď (Cu) / 0,4, Rubidium (Rb) / 0,4, Jod (I) / 0,4, Nikl (Ni) / 0,2, Galium (Ga) / 0,1, Hafnium (Hf) / 0,1, Molybden (Mo) / 0,1, Europium (Eu) / 0,1, Terbium (Tb) / 0,1, Kobalt (Co) / 0,1, Niob (Nb) / 0,1, Iridium (Ir) / 0,1, Dysprozium (Dy) / 0,1, Skandium (Sc) / 0,1, Zirkonium (Zr) / 0,1, Samarium (Sm) / 0,1, Erbium (Er) / 0,1, Chróm (Cr) / 0,08, Bizmut (Bi) / 0,05, Bór (B) / 0,08, Palladium (Pd) / 0,05, Rhodium (Rh) / 0,05, Lanthan (La) / 0,05, Germanium (Ge) / 0,05, Vanad (V) / 0,05, Platina (Pt) / 0,05, Ruthenium (Ru) / 0,05, Gadolinium (Gd) / 0,05, Indium (In) / 0,05, Osmium (Os) / 0,05, Rhenium (Re) / 0,05, Yterbium (Yb) / 0,05, Holmium (Ho) / 0,05, Antimon (Sb) / 0,03, Zlato (Au) / 0,03, Selen (Se) / 0,02, Ytrium (Y) / 0,01, Lutecium (Lu) / 0,01, Beryllium (Be) / 0,01, Titan (Ti) / 0,01, Cesium (Cs) / 0,005, Thalium (Th) / 0,005, Baryum (Ba) / 0,002.

Primárně se Fytomineral kape (1x denně: děti 15 kapek, dospělí 30 kapek) do sklenice vody, kterou vypijeme nejlépe po jídle. Chuť je výrazně železitá, ale problém s vypitím osobně nemám. Tento “všelék” si můžeme dopřávat každý den po dobu tří týdnů, po kterých musí následovat týdenní přestávka.

Recenze: Fytomineral Energy

Fytomineral nás ovšem neomezuje pouze na výše uvedený způsob. Další možnosti použití:

 • Lze použít poloviční dávku (15 kapek) do 0,5 litru vody a pít jako kvalitní minerálku či po sportu jako iontový nápoj pro regeneraci.
 • Pro podporu růstu vlasů a regeneraci přidejte 15 kapek k 0,5 litru čisté vody. Takto mineralizovanou vodu naneste především ke kořínkům vlasů a již nesmývejte.
 • Regenerovat můžeme lámavé či slabé nehty neředěným koncentrátem aplikací přímo na nehet.
 • Skvělé účinky má na pleť nejen při vnitřním použití, ale i při tom vnějším. Opět koncentrací 15 kapek na 0,5 litru vody. Tento roztok mohu doporučit na unavenou pleť, pleť s akné, s jizvičkami i pigmentovými skvrnami či na pokožku s vyrážkou, ekzémem nebo se špatnou produkcí mazu. Pleť můžete 3x denně potírat tímto roztokem, ale osobně doporučuji použít rozprašovač. Fytomineral můžete také použít do pleťových masek, krémů nebo aplikovat nezředěné lokálně na postižená místa.
 • I rostliny se radostí ze čtyř kapek na 1 litr vody zazelenají.
 • A nakonec ani domácí mazlíčci nemusí přijít zkrátka. Do 100 ml vody postačí 2 kapky.

Po dvou týdnech po(u)žívání Fytomineralu jsem mnohem aktivnější, méně unavená a také vidím výsledky v oblasti pokožky a nehtů. Samozřejmě je tu spousta proměnných, co může stav pleti i celkové energie ovlivňovat, ale ráda tento efekt přisoudím nejen všudypřítomnému slunci, ale i právě Fytomineralu.

Kdo by si ale měl Fytomineral bez váhání pořídit je ten, kdo podstoupil nějakou operaci, hojí si velké zranění apod. Neexistuje snad totiž nic lepšího pro úspěšnost a zkrácení rekonvalescence než právě koncentrovaný koloidní minerální roztok - Fytomineral.

Osobní tip: Pro krásnou a zářivou pleť smíchejte 20ml kvalitní Aloe vera šťávy a 15 kapek Fytomineralu v rozprašovači a aplikujte před spaním na pleť. Ráno v zrcadle zacestujete v čase o pár let zpět :).

Související produkt
Fytomineral kapky 100 ml
Energy / 709 Kč
Bioinformační kapky Fytomineral obsahují celou řadu minerálů a stopových prvků.
Detail produktu