Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop - Blíženci

Aromaterapeutický horoskop - Blíženci Veselí, upovídaní a duchem věčně mladí blíženci dokáží rozvířit nudné a stojaté vody nejen v pracovním kolektivu, ale všude, kde mohou ukázat svou veselou povahou.
Pavlína Klaudová
5,0 5
15

Aromaterapeutický horoskop - Blíženci zdroj: istockphoto.com

Blíženci reprezentují dvojčata z řecké mytologie - Castora a Polluxe. Je to proměnlivé vzdušné znamení neutrální polarity. Je jim vlastní flexibilita a jdou s proudem. Jsou inteligentní, mají dobré komunikační schopnosti, působí oduševněle. Ovládá je Merkur - planeta, která ovlivňuje jak ducha, tak hmotný svět, reprezentuje mysl.

Charakteristika znamení blíženců

Blíženci bývají bystří, chytří, upovídaní, dobře studují a sbírají informace. Rádi baví okolí a mají rádi společnost. Jsou rtuťovití, připravení naslouchat, učit se, je jich všude plno, nezaskočíte je žádným tématem. Velmi rádi gestikulují rukama, když mluví. Mají skvělou představivost. Blíženci jsou okouzlující a odzbrojující, milují trávit chvíle s přáteli a rodinou. Mohou být poměrně náladoví. Někdy mohou být trochu nespolehliví a sobečtí. Často bojují s vnitřními konflikty. V pracovní sféře tíhnou ke změnám. Dobře je jim v práci, která je plná podnětů, jsou skvělí překladatelé, výzkumníci, řečníci, pracují ve vydavatelstvích, médiích, jsou talentovaní spisovatelé a hudebníci, fotografové, oblíbení učitelé, kteří umí zaujmout své žáky. Blíženci milují moderní technologie.

Jsou to stálí teenageři, vypadají o několik let mladší, než skutečně jsou. V udržování mladého těla jim napomáhá mladý duch. Jsou typickými reprezentanty toho, že tělo a mysl jsou spojené, navzájem se ovlivňující nádoby. I když je dostihnou vrásky, umí s nimi pracovat a okouzlují okolí svojí mladou duší. Podívejte se na věčně mladého blížence Paula McCartneyho, který oslaví tento rok 75 let, ale energie má víc než kterýkoli dnešní dvacetiletý mladík. Po zdravotní stránce mohou blížence potrápit ramena, paže, lopatky a klíční kosti. Mohou mít problémy s dýchacím systémem, plícemi, brzlíkem, průdušnicemi, průduškami. Někdy je sklátí dvě choroby současně. Pozor by si měli dávat také na kotníky a bolesti prstů u nohou. Nevyhýbají se jim anémie, nervové poruchy, mohou mít problém se špatným okysličováním. Často mívají senné rýmy, záněty pohrudnice a semtam si je najde tuberkulóza.

Esenciální oleje vhodné pro znamení blížence

Nejlepšími éterickými oleji pro sluneční znamení blíženců jsou takové, které stimulují podněty mysli a dokáží vyrovnávat emoční rovnováhu.

Rozmarýn je bylinou veselosti, radosti a nadšení. Pokud se blíženec octne v situaci, že má nedostatek sebevědomí, rozmarýn mu pomůže, aby se vzchopil a začal si zase věřit. Umí povzbudit umění citového prožívání v milostných vztazích, zlepšuje duchovní rozměr lásky, který je poměrně těžko vnímatelný lehce roztěkaným pohledem blížence.

Geránium uvolňuje a povzbuzuje mysl, odstraňuje podrážděnost. Navíc napomáhá soustředění a udržení pozornosti, což může být pro akční blížence veliký problém. Stimuluje intelektuální cíle.

Neroli je jemná, sladká, květinová vůně, která se bude blížencům velmi líbit. Je euforická, plná života, ale umí také zmírnit přílišnou aktivitu. Zmírňuje rozrušení a neklid. Pomůže, když se rozeskotačený blíženec octne pod tlaky a hrozí mu vyčerpání.

Dalšími vhodnými éterickými oleji pro blížence jsou bazalka, bergamot, cedr, cypřiš, litsea cubeba, zázvor, skořice, santal, levandule, vetiver, myrha, jasmín, růže, heřmánek, ylang-ylang, grapefruit a meduňka.

Související produkt
Geranium 5 ml
Nobilis Tilia / 184 Kč
Geranium působí příznivě na psychiku, napomáhá zmírnit úzkost a nervozitu. Jeho příznivý efekt oceníte také při chronických dýchacích obtížích či pro zklidnění citlivé pokožky.
Detail produktu