Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop – Kozoroh

Aromaterapeutický horoskop – Kozoroh Kozorozi jsou elegantní, klasiku vyznávající bytosti jak v módě, tak na poli vůní. Čím zemitější a teplejší je jejich parfém, tím jsou spokojenější.
Pavlína Klaudová
2,5 5
6

Aromaterapeutický horoskop – Kozoroh zdroj: istockphoto.com

Kozorohovi je nejlépe, když si vyšetří čas sám pro sebe a má rád svůj klid. Dokáže zkoumat nastalé situace z více možných úhlů pohledu. Je to praktický, ambiciózní logik, který má rád úspěch a oplývá pevnou vůli. Kozorozi jsou sice bráni jako samotáři zvěrokruhu, ale mají velký smysl pro humor, který projevují obzvláště při setkáních s dobrými přáteli. Méně pozitivní vlastnosti kozorohů tvoří mix dominance, panovačnosti a velké míry sebestřednosti, někdy dokáží být velmi necitliví k potřebám svého okolí.

Ke svým partnerům se mohou projevovat žárlivě a majetnicky. Kozorozi jsou uvnitř citliví, ale nedávají to najevo, takže se mohou zdát nepřístupní a chladní. Ve vedoucích funkcích bývají přísní a nelze k nim lehce proniknout. Uplatňují se jako diplomaté nebo šéfové firem, často podnikají. Mají sklony k workoholismu, paranoidnímu jednání a dokáží být velmi chamtiví. Na všechny tyto aspekty své povahy by si měli dávat pozor a také vyvinout snahu je zmírnit.

Kozoroha trápí po zdravotní stránce zejména špatný stav kostí, problémy s klouby (pod větší zátěží jsou zejména kolena), má sklon k větší tvorbě zlomenin. Trpí zánětlivými reakcemi pohybového aparátu. Často jej doprovází také kožní problémy. Může snadno podlehnout syndromu vyhoření.

Éterické oleje vhodné pro kozorohy

Pro kozorohy se hodí éterické oleje, které mají čisticí nebo povzbuzují charakter. A také ty, které dokáží dát do pořádku citovou sféru a obměkčit srdce.

  • Citron je jedním z vůbec nejlepších psychických čističů a také je perfektní jako detoxikační činidlo pro tělo. Pomáhá proti podrážděnosti, která je převážně zapříčiněná přetížením a překrvením jater. Citron dokáže odstranit starosti a zmatek.
  • Pokud hledá kozoroh povzbuzení, může sáhnout po prohřívacím zázvoru, který mu dodá potřebnou energii. Umí vyvolat rozhodnost, zvětšuje kozorohovu mentální sílu, dovoluje být více iniciativní. Posiluje morálku, zlepšuje sebedůvěru. Může se stát, že se kozoroh z nějakého důvodu octne ve stavu intimní frustrace, což mu nedělá ale vůbec dobře. Zázvor je jedním z éterických olejů, které mu pomohou opět získat radost z partnerského života.
  • Zemitá pačule je pro kozoroha jako dělaná. Teplá, sladká, uklidňující vůně dokáže obejmout kozorohovo na první pohled poněkud chladné srdce. Pačuli působí harmonicky, odebírá od nás starosti, umí pomoct získat jednotu smyslů a těla, zbavuje frustrujících pocitů. Je silně antidepresivní.

Další esenciální oleje, které jsou vhodné pro kozorohy: eukalyptus, tea-tree, zázvor, levandule, citron, jalovec, heřmánek, pačule, santal, bergamot, bazalka, meduňka, máta peprná, vetiver, majoránka, petitgrain, jasmín, slaměnka, elemi, cypřiš, grep, rozmarýn, šalvěj. Při paranoidních stavech pak neroli, kadidlo, růže, pelargónie, cedr a růžová palma neboli palmarosa.

Související produkt
Krizové pastilky citron 50 g
Dr. Bach / 247 Kč
Krizové pastilky Rescue Pastilles s příchutí citronu přirozenou cestou harmonizují mysl a zmírňují stres. Jedinečná kombinace bylinek obsažená v pastilkách uklidní, kdykoliv se člověk necítí ve své kůži.
Detail produktu