Aromaterapeutický horoskop – Ryby

4,5 5
21

Aromaterapeutický horoskop – Rybyzdroj: istockphoto.com

Ryby jsou brány jako nejcitlivější znamení zvěrokruhu. Protože jsou ovšem posledním znamením z celého zvěrokruhu, nesou v sobě kousek všech jedenácti znamení a mohou tak být pro své okolí komplikované, zejména když se projeví jejich mučednické sklony. Přesto ryby oplývají zvláštním kouzlem, které lidé kolem nich cítí.

Charakteristika znamení ryb

Rybám je vlastní určitá duchovnost a mají rozvinutou intuici. Zasnění jedinci ve znamení ryb v sobě nesou tvůrčího ducha, bujnou fantazii, také soucit, trpělivost a laskavost k druhým lidem. Mohou se u nich objevit vizionářské schopnosti. Rádi a nezištně pomáhají tam, kde je to potřeba. Vztahy jsou pro ryby velmi důležité, v partnerství si potrpí na doteky a romantickou atmosféru. Ale tak jako každé znamení zvěrokruhu, mají i ryby své stinné stránky, kterými jsou lenost a nepraktičnost. Trpí sklony k depresím a změnám nálad. Jejich emoční rozladění má vliv na celé okolí. Často se mohou stáhnout do sebe a nevyžadovat kontakt, což může nelibě nést jejich partner, obzvláště jde-li o živelného člověka.

V pracovní sféře je často najdeme v pomáhajících profesích - dělají kněze, zdravotní sestry, mohou být i lékaři, psychologové nebo reflexní terapeuti, ale také umělci jakéhokoli směru (herci, zpěváci, malíři). Ryby často používají tyrkysovou, jemně růžovou a fialovou barvu, pokud máte v okolí člověka, který se vyžívá v nějakém z uvedených odstínů, bude to ryba.

Ryby mívají zdravotní problémy v oblasti lymfatického systému, s cévami a játry. Běžně trpí bolestmi nohou, na nichž se objevují puchýře nebo kuří oka. Měly by v rámci snahy o zachování dobré duševní hygieny často meditovat a pracovat na rozvíjení svých duchovních darů.

Esenciální oleje vhodné pro znamení ryb

Pro jedince ve znamení ryb volíme takové éterické oleje, které dokáží stáhnout ryby z jejich vysněného světa zpět na zem, podporují duchovní kvality a zbavují strachu z ohrožení hmotným světem. Například esenciální olej z kadidla podněcuje duchovní kvality. Santal uklidňuje, má velký vliv na meditativní úsilí, pomáhá při nervovém vyčerpání, které může u citlivých ryb nastat velmi snadno. Cedr dodává odvahu, je symbolem síly a vytrvalosti, posiluje tok životní energie čchi a vůli. Rozmarýnu se připisují vlastnosti ochrany proti zlým silám. Další vhodné éterické oleje pro zrozence v rybách jsou černý pepř, máta peprná, bergamot, bazalka, elemi, pačuli, růže, zázvor, ylang-ylang, tea tree, citron, vetiver, neroli, jasmín, heřmánek, pomeranč, grep, slaměnka, andělika, pelargónie, karafiát, arálie nebo hyacint.