Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop - Váhy

Aromaterapeutický horoskop - Váhy Váhy jsou umělecky založené znamení se smyslem pro krásu a jemným, vytříbeným citem pro módu a vůně.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Aromaterapeutický horoskop - Váhy zdroj: istockphoto.com

Váhy jsou vzdušné znamení ovládané planetou Venuší. Jsou orientovány na věci týkající se lásky a krásy, mají dar šarmu, diplomacie a touhy po harmonii. Jsou vnímavé, citlivé, některé jsou upovídané, jiné mlčenlivější povahy. Mají tendence nechávat se příliš ovlivňovat názory druhých lidí. Jsou zosobněním elegance, mají velmi dobrý vkus pro módu.

Jako partneři jsou ale velmi nerozhodní, pořád analyzují věci, bojí se změn, což může jejich protějšek přivádět k nepříčetnosti. Pokud se konečně rozhodnou se oženit nebo vdát a založit si rodinu, je pro ně důležitý klidný a harmonický domov, protože se nerady hádají. Domov pro ně musí být klidným místem, v kterém se mohou oddávat svému filosofování o životě a hledání jeho rovnováhy. Často se staví do role mučedníků a trpí spasitelským komplexem. Myslí si, že musí za každou cenu ustoupit. Špatně prosazují své názory, i když ví, že jim v nastalé situaci není dobře. Váha má strach z konfrontací, narušení jejího klidného bytí je pro ni frustrující, a proto se jim vyhýbá, nesnáší nespravedlnost a nerovné jednání, má silně vyvinutý cit pro dobro. Bývají častými hosty večírků, rády chodí na koncerty a tráví čas s přáteli. Dokáží být okouzlujícími baviči. Vztahy jsou pro ně důležité, ale moc se jim nechce přebírat zodpovědnost za partnera a rodinu. Občas mají problém dospět.

Váhy sice mají rády peníze, ale nejsou na ně fixované. Dávají potěšení jim a jejich blízkým, platí jim složenky, ale nebudují si materiální zabezpečení prvoplánově, protože orientují svůj život na „vyšší cíle“. Jejich smysl pro krásu je katapultuje do odvětví, které s krásou souvisí. Jsou galeristy, mohou pracovat v módním průmyslu, jako novináři lifestylových časopisů, hostesky, umělci nebo v marketingu. Jejich minusem je určitá lenost, kterou velmi těžko překonávají a rádi nechávají svůj život jen tak plynout a berou ho, jak se naskytne.

Zdravotní neduhy vah mohou být různého charakteru. Trpí na enémie, arteriosklerózu, mívají problémy s ledvinami, kožními onemocněními, vředy, zlobívají je ramena a paže, ztuhlé svaly, hypoglykemii a mohou pociťovat návaly slabosti či trpět mozkovými dysfunkcemi. Často se taky potýkají s bolestmi hýždí, nadledvinek, bederní oblasti a vazomotorického systému.

Éterické oleje vhodné pro váhy

Aromaterapie u vah se zaměřuje na pocit klidu a bezpečí, který váhy tak potřebují a zároveň na stimulaci jejich tvořivého nadání, případně léčbu jednoho z jejich signifikantních zdravotních problémů.

  • Hodí se meduňka, která napomáhá uklidnit mysl a působí proti projevům depresí, je účinným harmonizátorem psychiky, osvobozuje ducha a je vhodná pro velmi emocionálně citlivé jedince. Stará se o dobré funkce srdce. Meduňkový olej je sice z těch dražších, ale investice do něho se vyplatí, protože umí odstranit traumata z nepříjemných konfrontací. Váhy mají často sklony k tomu, aby se vyhnuly konfliktům, a proto potlačují svůj mnohdy oprávněný hněv a ukládají jej dovnitř sebe, meduňka právě pomůže jemně odstranit jeho nahromaděné zbytky.
  • Vládkyní vah je planeta Venuše. Váhy jsou otevřeny tomu, aby dávaly a dostávaly lásku, ale mnohdy si ze vztahů odnášejí nepěkná citová zranění, které pomůže odblokovat jasmín. Je to jeden z nejsilnějších olejů jak energeticky, tak co se týče vůně. Harmonizuje, podporuje tvořivost, přináší radost ze života. Jasmín také pomáhá při potížích genitourinálního traktu a zlepšuje hormonální funkce.
  • Pokud se váze zdá být jasmín moc pronikavý a silný, lze jej nahradit ylang-ylangem, který má podobné terapeutické vlastnosti.
  • Váhy jsou znamením, které může mít velmi často problémy s rozhodností, což může být na škodu obzvlášť v důležitých životních situacích. Prostě nevědí, zda prohloubit vztah, zda začít žít s partnerem, zda založit rodinu. Dobrými oleji, posilujícími rozhodnost jsou majoránka a kardamom. Kardamom dodává stabilitu, posiluje životní energii, odstraňuje letargii, zlepšuje soustředění. Na soustředění a uklidnění rozlítaných myšlenek působí velmi dobře i majoránka, která podporuje životní spokojenost, zvládá nervové vyčerpání, je uzemňující, eliminuje přílišné přemýšlení a “pitvání se” ve věcech.

Pro váhy se také úspěšně používá rozmarýn, citronová tráva, máta peprná, eukalyptus, kadidlo, bazalka, růže, santal, cypřiš, pelargónie, neroli a šalvěj.

Určitě jste si v horoskopech všimli, že se esence opakují. Protože mají mnoho různých využití a lidská psychika funguje na stejném principu u všech bez ohledu na znamení, v kterém jsme se narodili. Základní stavební kameny aromaterapie jsou vždy stejné a na ně se následně skládají další podle potřeby každého jednotlivce. :-)

Související produkt
Jasmín v jojobovém oleji, Bio 10 ml
Taoasis / 385 Kč
Omamná květinová vůně jasmínu je silným afrodiziakem. Zklidňuje nervové napětí, neklid a úzkosti. Pomáhá srovnávat menstruační cyklus a je vhodná při dýchacích obtížích i pro posílení imunity.
Detail produktu