Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Cedr

4,4 5
8

Cedr zdroj: shutterstock.com

Vonný olej z cedrového dřeva byl dobře znám již ve starověku, používali ho staří Sumeřané, Tibeťané, Egypťané a je poměrně často zmiňován i v Bibli. Je to především díky jeho multifunkčnosti - cedrový esenciální olej využijete v péči o pleť, při domácí léčbě, k navození psychické pohody nebo v domácnosti a na zahradě. Staří Egypťané ho používali i při balzamování, ale o tom snad až někdy jindy.

Pod pojmem Cedrové dřevo se prodává olej ze tří různých stromů - Cedru atlantského (Cedrus atlantica), Jalovce virginského (Juniperus virginiana) a Jalovce tlustokorého (Juniperus mexicana). Olej je pokaždé získáván stejně, a sice parní destilací ze dřeva. Nicméně ty časem prověřené terapeutické účinky má hlavně první zmiňovaný - cedr atlantský.

Přejít na sekci článku:

Cedrový olej v kosmetice

Esenciální olej cedr zdroj: shutterstock.com

Přestože zemitá a dřevitá vůně cedru evokuje spíše použití pro muže, cedrový olej je široce využitelný v kosmetických přípravcích pro obě pohlaví. Je dostatečně jemný, aby mohl být používán neředěný a je použitelný i pro děti (nicméně je lépe respektovat obecná doporučení pro používání esenciálních olejů - pro miminka a batolata skutečně výjimečně jen oleje k tomu určené, pro větší děti do 6 let velmi obezřetně a vždy raději napřed zředěné). Lze ho použít na velké množství kožních problémů, jelikož je antiseptický a astringentní.

Velmi dobrých výsledků dosáhne cedrový olej při léčbě akné a seborrheické dermatitidy. Lze jej použít neředěný přímo na postižené místo nebo přimíchat do nejrůznějších kosmetických přípravků. Pár kapek pak promění vaši koupel v relaxační lázeň, která bude mít navíc i velmi příznivé účinky na pokožku. Pomůže i proti padání vlasů, kdy je možné ho přimíchat do šamponu, vlasové masky nebo tonika. Je ale nutné zajistit, aby se dostal vždy až na kůži.

Je také obzvlášť účiným lipolytikem a lymfotonikem, což znamená, že pomáhá štěpit v organismu tuky a podporuje proudění lymfy. Toto ho samozřejmě předurčuje jako skvělý prostředek k boji proti celulitidě a otokům. Můžeme si namíchat buď vlastní masážní olej (jako nosný olej pak použijeme takový, který nejlépe vyhovuje naší pokožce) nebo tělové máslo. Na masáž lymfatických uzlin můžeme použít i olej neředěný.

Související produkt
Cedr 10 ml
Nobilis Tilia / 149 Kč
Cedr pomáhá při zánětech a onemocněních močového, dýchacího a pohlavního ústrojí. Zmírňuje otoky končetin, ulevuje od bolavých nohou a eliminuje výskyt celulitidy.
Detail produktu